Այսօր Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կայացավ Հայաստանի կանանց 73-րդ առաջնության ութերորդ տուրը: Մարիա Կուրսովան սպիտակներով հաղթեց Աննա Սարգսյանին եւ եզրափակչից առաջ ժամկետից շուտ նվաճեց չեմպիոնական տիտղոսը:
Ութերորդ տուրի արդյունքները. Մարիա Կուրսովա-Աննա Սարգսյան՝ 1:0, Մարիա Գեւորգյան-Լիլիթ Գալոյան՝ 1:0, Մարիամ Մկրտչյան-Սիրանուշ Ղուկասյան՝ 0:1, Նարե Առաքելյան-Սուսաննա Գաբոյան՝ 0:1, Աննա Խաչատրյան-Սոնա Ասատրյան՝ ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակ. Կուրսովա՝ 7 միավոր, Ղուկասյան, Սարգսյան՝ 5-ական, Գեւորգյան, Գալոյան՝ 4.5-ական, Գաբոյան, Առաքելյան՝ 3.5-ական, Մկրտչյան՝ 3, Ասատրյան, Խաչատրյան՝ 2-ական:
Վերջին՝ իներորդ տուրում միմյանց հետ կխաղան Գալոյան-Կուրսովա, Սարգսյան-Առաքելյան, Ղուկասյան-Խաչատրյան, Գաբոյան-Մկրտչյան, Ասատրյան-Գեւորգյան զույգերը:

Сегодня в Доме шахмат имени Тиграна Петросян состоялся восьмой тур 73-го чемпионата Армении по шахматам среди женщин. Мария Курсова белыми победила Анну Саргсян и за тур до финиша досрочно завоевала чемпионский титул.
Результаты восьмого тура: Мария Курсова – Анна Саргсян 1:0, Мария Геворгян – Лилит Галоян 1:0, Мариам Мкртчян – Сирануш Гукасян 0:1, Наре Аракелян – Сусанна Габоян 0:1, Анна Хачатрян – Сона Асатрян – ничья.
Турнирная таблица: Курсова – 7 очков, Гукасян, Саргсян – по 5, Геворгян, Галоян – по 4,5, Габоян, Аракелян – по 3,5, Мкртчян – 3, Асатрян, Хачатрян – по 2.
В последнем девятом туре 20 января встречаются: Галоян – Курсова, Саргсян – Аракелян, Гукасян – Хачатрян, Габоян – Мкртчян, Асатрян – Геворгян.