Մոսկվայում ընթացող գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում այսօր պարային զույգերը հանդես եկան կարճ ծրագրով: Քսաներեք երկրի 30 զույգերի պայքարում Հայաստանը ներկայացրեց Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու Սենեկալ զույգը:
Մեր գեղասահորդները 51.77 միավորով զբաղեցրին 20-րդ տեղը եւ անցան որակավորման փուլը: Եզրափակիչ անցել է 20 զույգ:
Ուժեղագույն պարային զույգերի եռյակում են՝ Գաբրիելա Պապադակիս/Գիյոմ Սիզերոն (Ֆրանսիա, 81.29), Ալեքսանդրա Ստեպանովա/Իվան Բուկին (ՌԴ, 75.38), Աննա Կապելլինի/Լուկա Լանոտե (Իտալիա, 74.76): Հունվարի 20-ին գեղասահորդները հանդես կգան կամավոր ծրագրով:
Այսօր հայտնի կդառնան կամավոր ծրագրում տղամարդկանց ելույթների արդյունքները, որտեղ Հայաստանի ներկայացուցիչ Սլավիկ Հայրապետյանը կարճ ծրագրի արդյունքում զբաղեցրել էր 14-րդ տեղը եւ անցել եզրափակիչ փուլ:

На проходящем в Москве чемпионате Европы по фигурному катанию сегодня танцевальные пары продемонстрировали короткую программу. В состязаниях 30 пар из 23 стран Армению представил дуэт Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал.
Наши фигуристы набрали 51.77 очка, что позволило им занять 20-е место и пройти квалификацию. В финал вышли 20 пар.
Тройку сильнейших танцевальных пар составили Габриела Пападакис/Гийом Сизерон (Франция, 81.29), Александра Степанова/Иван Букин (Россия, 75.38), Анна Каппеллини/Лука Ланотте (Италия, 74.76). 20 января фигуристы выступят с произвольной программой.
Сегодня станут известны результаты выступления мужчин в произвольной программе, где представитель Армении Славик Айрапетян по итогам коротко программы занял 14-е место и вышел в финал.