Շախմատի Հայաստանի կանանց առաջնության յոթերորդ տուրում ի հայտ եկավ միանձնյա առաջատարը: Մարիա Կուրսովան հաղթանակ տարավ, իսկ Աննա Սարգսյանը պարտություն կրեց: Այժմ նրանց միջեւ մեկ միավորի տարբերություն կա:
Յոթերորդ տուրի արդյունքները. Գաբոյան-Կուրսովա՝ 0:1, Սարգսյան-Գեւորգյան՝ 0:1, Ղուկասյան-Առաքելյան՝ 1:0, Գալոյան-Ասատրյան՝ 1:0, Մկրտչյան-Խաչատրյան՝ ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակ. Կուրսովա՝ 6 միավոր, Սարգսյան՝ 5, Գալոյան՝ 4.5, Ղուկասյան՝ 4, Գեւորգյան, Առաքելյան՝ 3.5-ական, Մկրտչյան՝ 3, Գաբոյան՝ 2.5, Ասատրյան, Խաչատրյան՝ 1.5-ական:
Ութերորդ տուրում կհանդիպեն. Կուրսովա-Սարգսյան, Գեւորգյան-Գալոյան, Խաչատրյան-Ասատրյան, Առաքելյան-Գաբոյան, Մկրտչյան-Ղուկասյան:

В седьмом туре женского чемпионата Армении среди женщин определился единоличный лидер. Мария Курсова одержала победу, а Анна Саргсян потерпела поражение и теперь разрыв между ними составляет одно очко.
Результаты седьмого тура: Габоян – Курсова 0:1, Саргсян – Геворгян 0:1, Гукасян – Аракелян 1:0, Галоян – Асатрян 1:0, Мкртчян – Хачатрян – ничья.
Турнирная таблица: Курсова – 6 очков, Саргсян – 5, Галоян – 4,5, Гукасян – 4, Геворгян, Аракелян – по 3,5, Мкртчян – 3, Габоян – 2,5, Асатрян, Хачатрян – по 1,5.
В восьмом туре 19 января встречаются: Курсова – Саргсян, Геворгян – Галоян, Хачатрян – Асатрян, Аракелян – Габоян, Мкртчян – Гукасян.