Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնության չորրորդ տուրում Ռոբերտ Հովհաննիսյանը ոչ-ոքի խաղալով կորցրեց առաջին միավորները: Արման Փաշիկյանն իր պարտիան հաղթանակով ավարտեց եւ այժմ զիջում է առաջատարին կես միավորով:
Չորրորդ տուրի արդյունքները. Կարեն Գրիգորյան-Արման Փաշիկյան՝ 0:1, Տիգրան Պետրոսյան-Հայկ Մարտիրոսյան, Հովհաննես Գաբուզյան-Մանուել Պետրոսյան, Զավեն Անդրիասյան-Ռոբերտ Հովհաննիսյան, Տիգրան Հարությունյան-Շանթ Սարգսյան՝ ոչ-ոքի, Սամվել Տեր-Սահակյանն ազատ էր:
Մրցաշարային աղյուսակ. Հովհաննիսյան՝ 3.5 միավոր, Փաշիկյան՝ 3, Հարությունյան, Սարգսյան, Մ. Պետրոսյան՝ 2-ական, Գաբուզյան, Տ. Պետրոսյան, Մարտիրոսյան՝ 1.5-ական, Անդրիասյան, Տեր-Սահակյան, Գրիգորյան՝ 1-ական:
Այսօր հինգերորդ տուրում կխաղան. Սարգսյան-Գրիգորյան, Հովհաննիսյան-Հարությունյան, Մ. Պետրոսյան-Անդրիասյան, Մարտիրոսյան-Գաբուզյան, Տեր-Սահակյան-Տ. Պետրոսյան, Փաշիկյանն ազատ է:

Шахматы: Арман Пашикян приблизился к Роберту Оганесяну
В четвертом туре чемпионата Армении по шахматам среди мужчин Роберт Оганесян потерял первые очки, сыграв вничью. Арман Пашикян свою партию выиграл и теперь отстает от лидера на пол-очка.
Результаты четвертого тура: Карен Григорян – Арман Пашикян 0:1, Тигран Петросян – Айк Мартиросян, Оганес Габузян – Мануел Петросян, Завен Андриасян – Роберт Оганесян, Тигран Арутюнян – Шант Саргсян – ничьи, Самвел Тер-Саакян - свободен.
Турнирная таблица: Оганесян – 3,5 очка, Пашикян – 3, Арутюнян, Саргсян, М. Петросян – по 2, Габузян, Т. Петросян, Мартиросян – по 1,5, Андриасян, Тер-Саакян, Григорян – по 1.
В пятом туре 16 января встречаются: Саргсян – Григорян, Оганесян – Арутюнян, М. Петросян – Андриасян, Мартиросян – Габузян, Тер-Саакян – Т. Петросян, Пашикян – свободен.