ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունը Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի հետ համատեղ հայտարարում է՝ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունը եւ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն որպես պաշտոնական տվյալներ են ընդունում միայն ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից կազմակերպված Հայաստանի Հանրապետության «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» 2017 թվականի մրցույթի արդյունքները:
Միաժամանակ, տեղեկացնում ենք, որ ցանկացած հասարակական կազմակերպություն, այդ թվում նաեւ՝ Հայաստանի մարզական լրագրողների ֆեդերացիան, իրավունք ունի ընտրելու տարվա լավագույն մարզիկների իր թեկնածուներին, ինչը, սակայն, որեւէ առնչություն չունի ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից կազմակերպված վերոհիշյալ մրցույթի հետ:
Տեղեկացնենք, որ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից կազմակերպված Հայաստանի Հանրապետության «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» 2017 թվականի մրցույթի արդյունքներն ամփոփվելու են 2017 թվականի դեկտեմբերի 25-ին: 2017 թվականի տարվա 10 լավագույն մարզիկներն ընտրվելու են sms քվեարկության եւ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունում հավատարմագրված մարզական լրագրողների քվեարկության միջոցով:

Министерство спорта и по делам молодежи РА совместно с Национальным олимпийским комитетом Армении заявляет: Министерство спорта и по делам молодежи РА и Национальный олимпийский комитет Армении принимают как официальные данные только результаты конкурса "10 лучших спортсменов года", организованного в 2017 году Министерством спорта и по делам молодежи РА.
В то же время сообщаем, что любая общественная организация, в том числе Федерация спортивных журналистов Армении, имеет право выбрать лучших спортсменов года из числа своих кандидатов, что однако не имеет какого-либо отношения к организованному Министерством и по делам молодежи РА вышеупомянутому конкурсу.
Сообщаем, что итоги конкурса "10 лучших спортсменов года", организованного Министерством спорта и по делам молодежи РА, будут подведены 25 декабря 2017 года. 10 лучших спортсменов года будут выбраны sms голосованием и посредством голосования спортивных журналистов, аккредитованных Министерством спорта и по делам молодежи РА.