Անթալիայում ընթացող բռնցքամարտի երիտասարդների (Մ 18) Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնող Տոնի Գալստյանը (69 կգ) դուրս մնաց մրցանակային տեղերի համար պայքարից:
Հոկտեմբերի 24-ին քառորդ եզրափակչի համար մենամարտում մեր բռնցքամարտիկը հանդիպեց Բելառուսի ներկայացուցիչ Պավել Միխայլյուկին: Չնայած Գալստյանի բացահայտ առավելությանը, մրցավարներն անհասկանալի կերպով հաղթանակը շնորհեցին մրցակցին:
Այսպիսով, Հայաստանի ներկայացուցիչներից մեդալի համար պայքարը կշարունակի միայն Էրիկ Թոխյանը (49 կգ), որն այսօր քառորդ եզրափակչում հաղթելու դեպքում առնվազն բրոնզե մեդալ կապահովի:

ЧЕ по боксу: Из представителей Армении борьбу продолжает лишь Эрик Тохян
На проходящем в Анталье молодежном (до 18 лет) чемпионате Европы по боксу представляющий Армению Тони Галстян (69 кг) выбыл из борьбы за призовые места.
В четвертьфинальном бою наш боксер 24 октября встречался с белорусом Павлом Михайлюком. Несмотря на абсолютное преимущество Галстяна, арбитры непонятным образом присудили победу его сопернику.
Таким образом, из представителей Армении борьбу за медали продолжает лишь Эрик Тохян (49 кг), который сегодня в случае победы в четвертьфинале обеспечит себе как минимум бронзовую медаль.