Ծանրամարտի մեր մեդալակիր եռյակը վերադարձավ 29-րդ համաշխարհային ուսանողական խաղերից:
Թայփեյում Սիմոն Մարտիրոսյանն ու Գոռ Մինասյանը դարձան չեմպիոն, իսկ Անդրանիկ Կարապետյանը, ծանր վնասվածքից հետո մասնակցելով պաշտոնական մրցման, արծաթե մեդալ նվաճեց:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար, Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը ՀԱՕԿ-ի հետ զրույցում ամփոփեց իր սաների մասնակցությունը.
«Շնորհավորում եմ բոլորիս, մեր ժողովրդին, որ նրանց զավակները դարձան Համաշխարհային ուսանողական խաղերի նման խոշոր մրցման չեմպիոններ եւ արծաթե մեդալակիր: Ես մեկնելուց առաջ ասել էի, որ դատարկաձեռն չենք վերադառնա Թայվանից: Խոստումը կատարեցինք: Ասել էի նաեւ, որ Ունիվերսիադան Անդրանիկ Կարապետյանի համար յուրատեսակ փորձամրցում է լինելու ծանր վնասվածքից հետո եւ աշխարհի առաջնությունից առաջ: Անդրանիկը, փառքով դուրս եկավ փորձությունից: Կեցցե նա: Նրա մասնակցությունից հետո ես ուրախությունից թաքուն արտասվում էի:
Սիմոն Մարտիրոսյանն ու Գոռ Մինասյանը բարձրացրին այնքան, որքան անհրաժեշտ էր հաղթելու համար: Մենք այդպես էինք պլանավորել, քանի որ առջեւում Եվրոպայի երիտասարդական եւ աշխարհի մեծահասակների առաջնություններն են: Այս ամենն, իհարկե, հնարավոր եղավ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի շնորհիվ, որը ծանրամարտի բոլոր հոգսերն ամբողջովին վերցրել է իր ուսերին»:

Тройка наших тяжелоатлетов-медалистов вернулась с 29-х Студенческих игр.
В Тайбэе Симон Мартиросян и Гор Минасян стали чемпионами, Андраник Карапетян, участвуя в официальном соревновании после тяжелой травмы, завоевал серебряную медаль.
В аэропорту "Звартноц" генеральный секретарь Федерации тяжелой атлетики Армении, главный тренер национальной сборной Армении Пашик Алавердян в беседе с пресс-службой НОКА подвел итоги выступления своих подопечных.
"Поздравляю всех, наш народ, с тем, что их дети стали чемпионами и серебряным призером такого крупного соревнования, как Всемирные студенческие игры. Я перед отъездом сказал, что с Тайваня мы вернемся не с пустыми руками. Обещание выполнили. Сказал также, что Универсиада будет для Андраника Карапетяна особым пробным соревнованием после тяжелой травмы и перед чемпионатом мира. Андраник с честью вышел из этого испытания. Молодец он. После его выступления я от радости тайком прослезился.
Симон Мартиросян и Гор Минасян подняли столько, сколько было необходимо для победы. Мы так планировали, поскольку впереди молодежный чемпионат Европы и взрослое первенство мира. Все это, конечно, стало возможным благодаря президенту НОКА Гагику Царукяну, который взвалил на свои плечи все проблемы тяжелой атлетики".