Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը վերջնականապես հաստատեց մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանի մասնակցությունն աշխարհի առաջնությանը:
«Արթուրը համեմատաբար ավելի լավ է: Այսօր ոչ ամբողջական մարզում է անցկացրել: Մրցատեղի կմեկնենք ամբողջ կազմով»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը:
Ավելի վաղ, ՀԱՕԿ լրատվականի բաժնի հետ զրույցում Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը հարցականի տակ էր դրել մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանի մասնակցությունը աշխարհի առաջնությանը՝ վատառողջ լինելու պատճառով:
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականը մրցավայր կմեկնի հոկտեմբերի 17-ին:
Հոկտեմբերի 23-ից նոյեմբերի 1-ը Շոտլանդիայի Գլազգո քաղաքում կկայանա մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունը, որը վարկանիշային է 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար: Պլանավորված է, որ Հայաստանը կներկայացնեն Վահագն Դավթյանը, Հարություն Մերդինյանը, Արթուր Դավթյանը և Հուռի Գեբեշյանը:

Артур Давтян будет участвовать на чемпионате мира по спортивной гимнастике
Главный тренер сборной Армении по спортивной гимнастике Акоп Серобян в беседе с корреспондентом пресс-службы НОК Армении окончательно подтвердил участие гимнаста Артура Давтяна на чемпионате мира.
«Артуру сравнительно лучше. Сегодня он провел неполную тренировку. На чемпионат поедем всем составом»,- отметил главный тренер сборной по спортивной гимнастике.
Ранее в беседе с корреспондентом пресс-службы НОК Армении Акоп Серобян ставил под вопрос участие гимнаста Артура Давтяна на чемпионате мира ввиду плохого самочувствия.
Сборная Армении по спортивной гимнастике отправится на чемпионат 17-го октября.
С 23-го октября по 1-е ноября в столице Шотландии Глазго пройдет чемпионат мира по спортивной гимнастике, который является рейтинговым для Олимпийских игр 2016 года. Запланировано, что Армению представят Ваагн Давтян, Арутюн Мердинян, Артур Давтян и Хури Гебешян.