Օգոստոսի 24-ից 28-ը Ֆրանսիայի Ստրասբուրգ քաղաքում կանցկացվի մինչեւ 12 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը: Հայաստանը կներկայացնեն Նարեկ Ստեփանյանն ու Ռուբեն Գալոյանը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի սեղանի թենիսի ֆեդերացիայի նախագահ Ֆելիքս Սարգսյանն ասաց.
«Հիմա մենք շեշտը դնում ենք հիմնականում երիտասարդների վրա: Հուլիսին Պորտուգալիայում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում հանդես եկավ ընդհանուր առմամբ վեց թենիսիստ՝ մինչեւ 15 տարեկան մեր պատանիներն ու մինչեւ 18 տարեկան աղջիկները: Մայրցամաքի առաջնությունն անցկացվում էր ինչպես անհատական, այնպես էլ թիմային հաշվարկով: Հաշվի առնելով մեր համեստ ֆինանսական հնարավորությունները՝ նորմալ արդյունքներ ցույց տվեցինք»:

С 24 по 28 августа во французском Страсбурге пройдет чемпионат Европы среди мини-кадетов (до 12 лет). Армению на турнире представят Нарек Степанян и Рубен Галоян.
В беседе с пресс-службой НОКА президент Федерации настольного тенниса Армении Феликс Саркисян сказал:
"Мы сейчас делаем ставку в основном на молодежь. В июле на чемпионате Европы в Португалии выступили наши юноши (до 15 лет) и девушки (до 18 лет) – всего шесть теннисистов. Первенство континента проходило как в личном, так и в командном зачете. Показали нормальные результаты, учитывая наши скромные финансовые возможности".