Այսօր ծանրամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականի երեք ծանրորդներ՝ Անդրանիկ Կարապետյանը (85 կգ քաշային կարգ), Սիմոն Մարտիրոսյանը (105 կգ) եւ Գոռ Մինասյանը (+105 կգ) գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանի հետ միասին մեկնում են Թայվան: Նրանք մասնակցելու են 29-րդ ամառային ուսանողական խաղերին:
Մեկնելուց առաջ Փաշիկ Ալավերդյանը ՀԱՕԿ լրատվականին տեղեկացրեց, որ ծանրորդները երկշաբաթյա ուսումնամարզական հավաք են անցկացրել Ուկրաինայի Կամենեց-Պոդոլսկի քաղաքում: Մասնագետի խոսքերով, նախապատրաստական փուլը հաջող է անցել:
«Բնականաբար, տղաները մեկնում են շատ լուրջ նպատակներով: Միայն Անդրանիկ Կարապետյանը վնասվածքը դեռ լիովին չի ապաքինել, բայց դա նրան չի խանգարի նույնպես պայքարել բարձր տեղ զբաղեցնելու համար», - ասաց Փաշիկ Ալավերդյանը:

Сегодня три тяжелоатлета национальной сборной Армении Андраник Карапетян (весовая категория 85 кг), Симон Мартиросян (105 кг) и Гор Минасян (+105 кг) вместе с главным тренером Пашиком Алавердяном отправляются на Тайвань. Они примут участие в 29-х летних студенческих играх.
Перед отъездом Пашик Алавердян в беседе с пресс-службой НОКА сообщил, что тяжелоатлеты провели двухнедельный учебно-тренировочный сбор в украинском городе Каменец-Подольский. По словам специалиста, подготовительный этап прошел успешно.
"Разумеется, ребята едут с очень серьезными целями. Только Андраник Карапетян еще полностью не восстановился от травмы, но это не помешает ему тоже бороться за высокие места", - сказал Пашик Алавердян.