Գերմանիայի Լայպցիգ քաղաքում ընթանում է սուսերամարտի մեծահասակների աշխարհի առաջնությունը:
Խոցացուսեր զենքաձեւի կանանց պայքարում Հայաստանի հավաքականի անդամ Էմմա Պողոսովան երկու հաղթանակով անցել է խմբային փուլը: 128-ի պայքարում նա առավելության է հասել պարագվայցի Մոնսերատ Վիվերոսի նկատմամբ, սակայն լավագույն 64-ի համար մենամարտում Էմման պարտվել է լեհ Ռենատա Կնապիկին եւ զբաղեցրել 96-րդ հորիզոնականը:
Տղամարդկանց խոցասուսեր զենքաձեւում Հայաստանը ներկայացրել է Արմեն Արազյանը: Նա նույնպես խմբային փուլն անցել է երկու հաղթանակով: Արազյանը 256-ի պայքարում հաղթել է Մալթայի ներկայացուցիչ Անդրե Զահրային, իսկ 128-ի պայքարում պարտվել` արգենտինացի Խեսուս Լուգոնեսին: Արազյանը զբաղեցրել է 158-րդ տեղը:
Արմեն Արազյանը բնակվում է Գերմանիայում: Նա մի քանի անգամ հանդես է եկել Հայաստանի հավաքականում: Ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց, որ Արազյանն ինքն է դիմել Հայաստանի դրոշի ներքո գլխավոր ստուգատեսին մասնակցելու համար: Ֆեդերացիան նրան չի մերժել:

В немецком городе Лейпциг фехтовальщики Эмма Погосова и Армен Аразян приняли участие в чемпионате мира среди взрослых.
В женском турнире шпажисток член сборной Армении Эмма Погосян с двумя победами прошла групповой раунд. В 1/128 финала она взяла верх над парагвайкой Монсеррат Вивероси, однако в 1/64 финала Эмма проиграла полячке Ренате Кнапик и заняла 96-е место.
В мужском турнире шпажистов Армению представил Армен Аразян. Он также преодолел групповой раунд с двумя победами. В 1/256 финала Аразян победил представителя Мальты Андре Захру, но в следующем раунде Армен проиграл аргентинцу Хесусу Лугонесу. Аразян в итоге занял 158-е место.
Армен Аразян проживает в Германии. Он несколько раз выступал за сборную Армении. Генеральный секретарь Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян сообщил пресс-службе НОКА, что Аразян лично обратился с просьбой выступить на чемпионате мира под флагом Армении. Федерация ему не отказала.