Հրաձգության Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը պատրաստվում է հունիսի 22-29-ը Գերմանիայի Զուլ քաղաքում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը։
Հունիսի 7-ին հայ հրաձիգները Սեյրան Նիկողոսյանի գլխավորությամբ կմեկնեն Լեհաստան՝ ուսումնամարզական հավաք անցկացնելու։ Նախատեսված էր, որ մեր մարզիկները մասնակցեն նաեւ այդ երկրի բաց առաջնությանը։ Սակայն Սեյրան Նիկողոսյանին Լեհաստանից հայտնել են, որ գուցե առաջնությունը հետաձգվի։
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչը հայտնեց, որ թիմը հունիսի 22-ին Լեհաստանից անմիջապես կմեկնի Գերմանիա.
«Երեւանում մարզումներ ենք անցկացրել։ Մեր հրաձիգները լավ մարզավիճակում են։ Մրցակիցները շատ ուժեղ են, բայց մենք էլ թույլ չենք»,- ասաց Սեյրան Նիկողոսյանը։
Աշխարհի երիտասարդների առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն Նարեկ Ադամյանը, Վրեժ Թորոսյանը եւ Հայկ Բաբայանը (երեքն էլ` օդամղիչ հրացան), Ալլա Պողոսյանը (օդամղիչ հրացան), Բենիկ Խլղաթյանը եւ Զավեն Իգիթյանը (օդամղիչ ատրճանակ):

Юниорская сборная Армении по стрельбе готовится к чемпионату мира, который пройдет с 22 по 29 июня в немецком Зуле.
7 июня армянские стрелки под руководством Сейрана Никогосяна отправятся в Польшу для проведения учебно-тренировочного сбора. Планировалось, что наши стрелки такжже примут участие в открытом чемпионате этой страны. Однако Сейрану Никогосяну из Польши сообщили, что первенство может быть отложено.
В беседе с пресс-службой НОКА главный тренер сборной заявил, что команда 22 июня из Польши сразу отправится в Германию.
"Мы тренировались в Ереване. Наши стрелки находятся в хорошей спортивной форме. Соперники очень сильные, но мы тоже не слабы", - сказал Сейран Никогосян.
На юниорском первенстве мира Армению представят Нарек Адамян, Вреж Торосян и Айк Бабаян (все трое - пневматическая винтовка), Алла Погосян (все трое - пневматическая винтовка), Беник Хлгатян и Завен Игитян (пневматический пистолет).