Մեդալների մոտ 70 տոկոսը Վրաստանից եկավ Երեւան
Հայաստանի լողի մինչեւ 14 տարեկանների հավաքականը գերազանց հանդես եկավ Թբիլիսիում մայիսի 27-28-ին անկացված Վրաստանի լողի բաց առաջնությունում, որին ընդհանուր առմամբ մասնակցեց 110 մարզիկ: Չնայած Հայաստանը մրցավայր ժամանել էր 16 լողորդով, սակայն նվաճեց խաղարկվող մեդալների շուրջ 70 տոկոսը՝ 32 ոսկե,10 արծաթե և 10 բրոնզե:
Լողի հայկական դաշնության գլխավոր քարտուղար Ռաֆայել Վասիլյանը ՀԱՕԿ լրատվականին ասաց, որ բոլոր մեդալակիրներին թվարկելը շատ ժամանակ կխլի եւ նշեց միայն նրանց անունները, որոնք առավել հաջող են հանդես եկել:
Տղաներ. Միխաիլ Շախնազարով եւ Տարոն Սքիզաս՝ 6-ական ոսկե մեդալ:
Աղջիկներ. Եվա Կարապետյան՝ 5 ոսկի, 1 արծաթ, Լուսինե Վասիլյան՝ 3 ոսկի, 2 արծաթ, Սյուզաննա Գրիգորյան՝ 3 ոսկի,1 արծաթ:

Сборная Армении по плаванию до 14 лет отлично выступила на прошедшем 27-28 мая в Тбилиси открытом чемпионате Грузии, в котором приняли участие 110 спортсменов. Армения была представлена 16 спортсменами, которые завоевали 70% медалей: 32 золотых, 10 серебряных и 10 бронзовых медалей.
Генеральный секретарь Армянской федерации плавания Рафаел Василян сообщил пресс-службе НОКА, что перечислять имена всех призеров займет много времени и отметил лишь имена тех, кто выступил наилучшим образом.
Мальчики: Михаил Шахназаров и Тарон Скизас (по 6 золотых медалей).
Девочки: Ева Карапетян (5 золотых, 1 серебро), Лусине Василян (3 золота, 2 серебра), Сюзанна Григорян (3 золота, 1 серебро).