Հայաստանի լողի հավաքականի վերջին տարիների առաջատար Մոնիկա Վասիլյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնեց մարզական կարիերան ավարտելու որոշման մասին.
«Ես վերջնականապես որոշել եմ թողնել լողը: Պատճառը Ռիո դե Ժանեյրոյի օլիմպիական խաղերում մեկնարկից առաջ ստացած արմունկի վնասվածքն է: Դա թույլ չի տալիս ինձ նորմալ մարզվել:
Կարոտում եմ ջուրը: Ի՞նչ արած: Իհարկե կմնամ լողում: Այս տարի ավարտում եմ Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտը: Դրանից հետո կորոշեմ անելիքներս: Կցանկանայի մարզչական գործով զբաղվել»,- ասաց Մոնիկա Վասիլյանը:

Лидер сборной Армении по плаванию последних лет Моника Василян сообщила пресс-службе НОКА о своем решении завершить спортивную карьеру.
"Я окончательно решила оставить плавание. Причина – травма локтя, полученная перед стартом Олимпийских игр в Рио-де-Жанейро. Это не позволяет мне нормально тренироваться.
Скучаю по воде, когда нахожусь в бассейне. Но что поделаешь? Конечно, я останусь в плавании. В этом году я заканчиваю учебу в Армянском государственном институте физической культуры. После этого решу, что делать дальше. Хотела бы заняться тренерской работой", - сказала Моника Василян.