«Աշխարհի առաջնությունում ավելի բարդ վարժություն կկատարեմ, որ կարողանամ պայքարել մեդալների համար»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Հարություն Մերդինյանը:
Մարմնամարզիկն ամփոփեց իր մրցելույթն աշխարհամասի առաջնությունում.
«Արեցի այն, ինչը միշտ անում եմ մարզումների ընթացքում: Կարեւորը գոհ ենք ե´ւ ես, ե´ւ մարզիչներս: Դա ինձ ոգեւորում է: Դաստակի վնասվածքս արդեն վերականգնվում է: Լրջորեն պատրաստվելու եմ աշխարհի առաջնությանը:
Յուրաքանչյուր մրցման պետք է առանձնահատուկ պատրաստվել: Դժվար էր իհարկե: Բայց, եթե մտածեմ, որ օլիմպիական խաղերում եզրափակիչ չեմ մտնի կամ աշխարհի գավաթում կատարումս կձախողեմ, երեւի չկարողանամ մարզվել, կամ լավ արդյունքի հասնել: Ինձ համար շատ ուրախալի էր, որ այս Եվրոպայում տեղ զբաղեցրի լավագույն եռյակում: Հիմա ավելի վստահ եմ մասնակցելու առաջիկա մրցաշարերին»,- ասաց Մերդինյանը:
Հարությունը նշեց, որ մրցակցությունը բավականին բարդ էր, եւ բրիտանացի ուժեղ մարզիկների բացակայությունը չէր զգացվում:

"На чемпионате мира я выполню более сложное упражнение, чтобы суметь бороться за медали", - сказал сегодня в беседе с журналистами бронзовый призер чемпионата Европы Арутюн Мердинян.
Гимнаст подвел итоги выступления на первенстве континента:
"Сделал то, что всегда делаю на тренировках. Главное, что я и тренеры довольны. Это меня воодушевляет. Травмированное запястье уже восстанавливается. Серьезно готовлюсь к чемпионату мира.
К каждому соревнованию нужно готовиться по-особенному. Конечно, было трудно. Но если думать, что не попаду в финал Олимпийских игр или провалюсь на Кубке мира, наверное, не смогу тренироваться и достичь хорошего результата. Я очень рад, что занял место в тройке лучших этого чемпионата Европы. Теперь более уверенно выступлю на будущих соревнованиях", - сказал Мердинян.
Арутюн отметил, что соперничество было довольно сложным, и отсутствие сильных британских спортсменов не ощущалось.