Այսօր մարմնամարզիկները Դոհայից վերադարձան Հայաստան: Քաթարի մայրաքաղաքում նրանք մասնակցեցին աշխարհի գավաթի խաղարկության փուլին եւ նվաճեցին մեկական ոսկե, արծաթե ու բրոնզե մեդալ:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ այս մրցաշարում իր համար մի քանի անակնկալներ եղան: Նա գոհ է տղաների գրանցած արդյունքներից.
«Ես նախընտրում եմ քիչ խոսել եւ շատ անել: Մեծ անակնկալ էր, որ նժույգ թափերում Արթուր Դավթյանը մեդալ նվաճեց, իսկ ազատ վարժությունում 4-րդ տեղը զբաղեցրեց: Առաջիկայում` Եվրոպայի առաջնությանը, նա պետք է հանդես գա բոլոր գործիքների վրա, այդ պատճառով էլ այս մրցաշարում փորձեցինք նրա ուժերը: Դավթյանը շատ ուժեղ է հենացատկում, եւ արդյունքը սպասելի էր: Սակայն չէինք պատկերացնում, որ մյուս վարժությունում եւս նա եզրափակիչ կանցնի:
Արթուր Թովմասյանը մեկ տարի բաց էր թողել վնասվածքի պատճառով: Այս մրցման ժամանակ ամենալավ կատարումը ցույց տվեց: Շատ գոհ եմ, որ վերականգնվելուց հետո նման արդյունք գրանցեց:
Մեդալներ ակնկալում էինք նաեւ Վահագն Դավթյանից եւ Հարություն Մերդինյանից: Դավթյանը միավորների շատ քիչ տարբերությամբ 4-րդ տեղը զբաղեցրեց, իսկ Մերդինյանի մոտ վնասվածքը զգացնել տվեց: Հարությունը նախադաստակի կոտրվածք ուներ, հետո մարզվեց մեկ ամիս: Բայց այդ բարդ վարժության համար շատ ժամանակ է հարկավոր:
Տղաները սպասվածից ավելի բարձր արդյունք գրանցեցին: Մեդալների քանակով Չինաստանից հետո երկրորդն ենք: Սա եւս անակնկալ էր»,-ասաց Հակոբ Սերոբյանը:

Акоп Серопян: Результаты выше ожидаемого
Сегодня армянские гимнасты вернулись на родину из Дохи. В столице Катара они выступили на этапе розыгрыша Кубка мира, завоевав золотую, серебряную и бронзовую медали.
Главный тренер сборной Акоп Серопян в беседе с пресс-службой НОК РА отметил, что на этом соревновании для него имели место несколько сюпрпризов. Наставник доволен результатами своих подопечных.
"Я предпочитаю мало говорить и много делать. Большой неожиданностью стала бронзовая медаль Артура Давтяна в упражнении махи на коне, а также его 4-е место в вольных упражнениях. Скоро чемпионат Европы, где Артур должен выступить на всех снарядах, поэтому в Дохе мы проверили его в деле. Давтян очень силен в опорном прыжке и результат (серебряная медаль) был ожидаем. Онако мы не думали, что он выйдет в финал других упражнений.
Артур Товмасян пропустил год из-за травмы. На этом турнире он продемонстрировал наилучшее исполнение. Я очень доволен, что после восстановления он показал подобный результат.
Ожидали медалей также от Ваагна Давтяна  и Арутюна Мердиняна. Давтян с небольшой разницей в баллах занял 4-е место, а у Мердиняна дала знать о себе травма. У него было сломано запястье, потом он тренировался один месяц. Но для такого сложного упражнения нужно много времени.
Ребята показали результат выше ожидаемого. По количеству медалей мы вторые после Китая. Это - тоже неожиданность", - сказал Акоп Серопян.