Այսօր ծանրամարտի մարզիչների հետ հանդիպման ժամանակ Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար եւ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանին հարց ուղղվեց, թե ֆեդերացիան ե՞րբ է նոր նախագահ ունենալու:
«Ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահի լիազորությունները ժամանակավորապես փոխանցված են ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղարին: Մենք հիմա լայնածավալ որոնումների մեջ ենք: Փնտրում ենք այնպիսի մարդու, որը կհամաձայնի գումարներ ներդնել եւ չի խանգարի մարզիչների աշխատանքներին: Ծանրամարտով պետք է զբաղվեն մասնագետները»,- նշեց ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղարը:
Հարց հնչեց նաեւ զորակոչային տարիքի հասած մարզիկների մասին, որին Հրաչյա Ռոստոմյանը պատասխանեց, որ ներկայումս Պաշտպանության նախարարության հետ այդ խնդրին լավագույն լուծում գտնելու ուղղությամբ քննարկումներ են ընթանում:
Հանդիպման ավարտին Հրաչյա Ռոստոմյանը «Սպորտի վաստակավոր վարպետի» մեդալներ հանձնեց Ռիոյի օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիրներ, ծանրորդներ Սիմոն Մարտիրոսյանին եւ Գոռ Մինասյանին:

Today, at the meeting with the coaches of weightlifting a question was given to the minister of Sport and Youth Affairs and the Secretary general of NOC of Armenia. The question was the following. '' When is the Federation going to have a new president’’?
The authorities of the president of weightlifting Federation was temporary given to the Secretary general of NOC of Armenia. Now we are in massive searches of such a person, who could agree with investing money and will not interrupt the couches’ auction. Only the professionals should deal with weightlifting.
There was also a question about the military age athletes and Hratchya Rostomyan answered.
''Currently discussions are held with the Ministry of Defense, to find the best solution for this problem''.
At the end of the meeting, Gor Minasyan and Simon Martirosyan were rewarded the title of Sport Master of RA, by Hrachya Rostomyan.