Այսօր ծանրամարտի մարզիչների հետ հանդիպման ժամանակ Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար եւ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանին հարց ուղղվեց, թե ֆեդերացիան ե՞րբ է նոր նախագահ ունենալու:
«Ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահի լիազորությունները ժամանակավորապես փոխանցված են ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղարին: Մենք հիմա լայնածավալ որոնումների մեջ ենք: Փնտրում ենք այնպիսի մարդու, որը կհամաձայնի գումարներ ներդնել եւ չի խանգարի մարզիչների աշխատանքներին: Ծանրամարտով պետք է զբաղվեն մասնագետները»,- նշեց ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղարը:
Հարց հնչեց նաեւ զորակոչային տարիքի հասած մարզիկների մասին, որին Հրաչյա Ռոստոմյանը պատասխանեց, որ ներկայումս Պաշտպանության նախարարության հետ այդ խնդրին լավագույն լուծում գտնելու ուղղությամբ քննարկումներ են ընթանում:
Հանդիպման ավարտին Հրաչյա Ռոստոմյանը «Սպորտի վաստակավոր վարպետի» մեդալներ հանձնեց Ռիոյի օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիրներ, ծանրորդներ Սիմոն Մարտիրոսյանին եւ Գոռ Մինասյանին:

Грачья Ростомян: Тяжелой атлетикой должен руководить специалист
Сегодня в ходе встречи с тренерами по тяжелой атлетике министру спорта и по делам молодежи, генеральному секретарю НОК РА Грачья Ростомяну был задан вопрос: когда федерация получит нового президента?
"Полномочия президента Федерации тяжелой атлетики временно переданы генеральному секретарю НОК РА. Мы сейчас находимся в широком поиске. Ищем такого человека, который согласится осуществить финансовые вложения, и не будет мешать работе тренеров. Тяжелой атлетикой должны заниматься специалисты", - отметил генеральный секретарь НОК РА.
Прозвучал также вопрос о спортсменах, достигших призывного возраста. Грачья Ростомян ответил, что в настоящее время ведутся обсуждения с Министерством обороны с целью нахождения наилучшего решения этой проблемы.
В конце встречи Грачья Ростомян вручил медали "Заслуженного мастера спорта" серебряным призерам Олимпийских игр в Рио по тяжелой атлетике Симону Мартиросяну и Гору Минасяну.