Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Արմեն Մկրտչյանը օրերս է Բելգիայից վերադարձել Հայաստան եւ սկսում է աշխատանքը նոր պաշտոնում: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նա նշեց, որ ուսումնասիրելու է առկա խնդիրներն ու կփորձի լրացնել բացթողումները.
«Առաջիկայում հետեւելու եմ Հայաստանի առաջնությանը: Պետք է ծանոթանալ մարզիկների եւ մարզիչերի հետ, տեսնել ինչ մարզավիճակում են եւ ինչ ներուժ ունեն: Առաջնությունից հետո կձեւավորվի մարզչական շտաբը եւ հավաքականը: Մարզչական կազմով կորոշենք, թե որ ըմբիշները կհրավիրվեն հավաքական եւ կպատրաստվեն Եվրոպայի առաջնությանը: Դեռեւս հստակ անուններ չկան:
Առաջնությունից հետո կկազմենք նաեւ տարվա պլանը` հավաքներ, միջազգային մրցաշարեր: Ունեմ ծրագրեր, որոնք հերթով կիրականացնենք: Կուսումնասիրենք առկա խնդիրներն ու կփորձենք լրացնել բացթողումները: Ամեն ինչ պետք է վերանայել»,-ասաց Արմեն Մկրտչյանը:

Новоназначенный главный тренер национальной сборной по вольной борьбе Армен Мкртчян на днях вернулся из Бельгии в Армению и приступил к работе на новой должности. В беседе с пресс-службой НОК РА он отметил, что изучит насущные трудности и попытается восполнить упущения.
«В ближайшем будущем буду следить за чемпионатом Армении. Нужно познакомиться со спортсменами и тренерами, увидеть в какой форме находятся спортсмены, каков их потенциал. После чемпионата сформируется тренерский штаб и сборная. С тренерским советом решим, кто из борцов будет приглашен в сборную для подготовки к чемпионату Европы. Конкретных имен пока нет.
После чемпионата страны составим также календарный план. Есть программы, которые будут по очереди претворяться в жизнь. Изучим насущные трудности и попытаемся восполнить упущения», - сказал Армен Мкртчян.