Սեյրան Նիկողոսյան. Մեր գրեթե բոլոր հրաձիգները Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ անցնելու շանսեր ունեն
Հրաձգության Հայաստանի հավաքականը պատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանը: Թիմի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնեց, որ հրաձիգները լավ մարզավիճակում են:
«Մարտի 6-ին կմեկնենք Սլովենիա` մասնակցելու Եվրոպայի առաջնությանը: Թիմը լավ մարզավիճակում է: Մարզումներն անցկացնում ենք Երեւանի հրաձգության մարզադպրոցում: Զենքով եւ զինամթերով ապահոված ենք: Ներկա պահին խնդիր չունենք:
Եվրոպայի առաջնությանը կմասնակցի 13 մարզիկ: Մեր գրեթե բոլոր հրաձիգները մեծ շանսեր ունեն եզրափակիչ անցնելու, նաեւ մրցանակային տեղ գրավելու»,- ասաց Սեյրան Նիկողոսյանը:
Խոսելով առաջատար հրաձիգ Հրաչ Բաբայանի մասին` հավաքականի գլխավոր մարզիչը նշեց, որ մարզումների ընթացքում նա իրեն լավ է դրսեւորում.
«Նոր զենք ենք ձեռք բերել: Հրաչը դրանով լավ արդյունք է ցույց տալիս: Կարծում եմ` նա պատշաճ հանդես կգա Եվրոպայի առաջնությունում»:

Сборная Армении по стрельбе готовится к чемпионату Европы. Главный тренер команды Сейран Никогосян в беседе с пресс-службой НОК РА заявил, что стрелки находятся в хорошей спортивной форме.
''6 марта отправимся в Словению для участия в чемпионате Европы. Команда находится в хорошей спортивной форме. Тренировки проводим в Ереванской спортшколе стрельбы. В настоящее время проблем у нас нет – мы обеспечены оружием и боеприпасами.
В первенстве Европы выступят 13 спортсменов. Почти все наши стрелки имеют шансы попасть в финал чемпионата Европы, а также занять призовые места'', - сказал Сейран Никогосян.
Говоря о ведущем стрелке Граче Бабаяне, главный тренер сборной отметил, что он хорошо проявляет себя на тренировках: ''Мы приобрели новое оружие, с которым Грач показывает хороший результат. Думаю, что он достойно выступит на чемпионате Европы''.