Պարգևատրվեցին գեղասահքի Հայաստանի բաց առաջնության հաղթողները
Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Իրինա Ռոդնինայի անվան մարզադպրոցում կայացավ գեղասահքի Հայաստանի բաց առաջնության պարգևատրման արարողությունը և ցուցադրական ելույթները:
Հայաստանի Հանրապետության Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանի և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի մասնակցությամբ պարգևատրվեցին բաց առաջնության չեմպիոնները և մրցանակակիրները: Պարգևատրման պաշտոնական արարողությունից հետո գեղասահքի Հայաստանի հավաքականի անդամները` Անաստասիա Գալուստյանը, Սլավիկ Հայրապետյանը, Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը, ցուցադրական ելույթները ունեցան:
Մեծահասակների աղջիկների պայքարում 150,26 միավորով բաց առաջնության հաղթող էր դարձել պատանեկան Օլիմպիական խաղերի մասնակից Անաստասիա Գալուստյանը: Երկրորդ տեղում Միլենա Դանիելյանն է (68,34 միավոր) և եռյակի վերջում Նատալի Գզիրյանն է (54.99 միավոր): Տղաների մրցաշարին մասնակցում էին միայն երկու գեղասահորդ` Սլավիկ Հայրապետյանը և Ջեկ Կերմեզյանը: 178,45 միավորով առաջին տեղում Սլավիկ Հայրապետյանն է, իսկ Կերմեզյանը, ով, ի դեպ, ներկայացնում է Կանադան, հավաքեց 177,44 միավոր:

В спортшколе имени олимпийской чемпионки Ирины Родниной состоялись церемония награждения открытого чемпионата Армении по фигурному катанию и показательные выступления.
В награждении чемпионов и призеров открытого чемпионата принимали участие министр спорта и по делам молодежи РА Габриэль Казарян и мэр Еревана Тарон Маргарян. После официальной церемонии награждения члены сборной Армении по фигурному катанию Анастасия Галустян, Славик Айрапетян и танцевальная пара Тина Карапетян-Симон Пру-Сенекал представили показательные выступления.
В соревнованиях среди женщин победительницей открытого чемпионата стала участница юношеских Олимпийских игр Анастасия Галустян, набравшая 150,26 очка. На втором месте - Милена Даниелян (68,34 очка), тройку лидеров замыкает Натали Гзирян (54,99 очка). В соревнованиях среди мужчин принимали участие всего 2 фигуриста - Славик Айрапетян и Джек Кермезян. Первое место занял Славик Айрапетян (178,45 очка), а Кермезян, который представляет Канаду, набрал 177,44 очка.