Հայաստանի մինչեւ 20 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ էր նշանակվել խորվաթ փորձառու մասնագետ Դրաժեն Բրայկովիչը: Վերջինս Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիային նամակ է ուղարկել՝ նշելով, որ «Կոշիցե» ակումբում առաջացած խնդիրների պատճառով չի կարողանա ամռանն աշխատել Հայաստանում:
Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան արագորեն սկսեց այլ մասնագետների հետ բանակցություններ վարել եւ պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց բելգիացի մասնագետ Տիբո Պետիի հետ:
35-ամյա Պետին վերջին տարիներին հաջողությամբ աշխատել է բելգիական եւ շվեյցարական թիմերում: Ներկայումս նա գլխավորում է բելգիական «ՎՕՕ Վոլվես» թիմը: Պետին Հայաստանի երիտասարդական հավաքականում կաշխատի իր օգնական Քրիս Մայեսի հետ միասին:
Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը հունիսից կսկսի նախապատրաստվել հուլիսին կայանալիք Եվրոպայի B դիվիզիոնի առաջնությանը:

Главным тренером сборной Армении по баскетболу до 20-и лет был назначен опытный хорватский специалист Дражен Брайкович. Однако он прислал письмо в федерацию баскетбола Армении, в котором сообщил, что в связи с проблемами, возникшими в клубе «Кошице», не сможет летом работать в Армении.
Федерация баскетбола Армении начала срочно вести переговоры с другим специалистом и заключила договор с бельгийцем Тибо Пети.
35-летний Пети последние годы успешно работал в бельгийских и швейцарских командах. В настоящее время он возглавляет бельгийскую команду «ВОО Вулвз». В молодежной сборной Армении Пети будет работать со своим помощником Крисом Майесом.
В июне молодежная сборная Армении начнет готовится к чемпионату Европы дивизиона В, который состоится в июле.