Ծանրամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականի անդամ Աննա Գովելյանը գոհ չէ, Եվրոպայի առաջնությունում իր գրանցած արդյունքից:
«Եթե հաշվի առնենք իմ անձնական կարծիքը, ապա բնականաբար գոհ չեմ գրանցածս 174 կգ արդյունքից: Սակայն հաշվի առնենք, որ այս տարի մեզ համար հիմնական կարևորությունը թիմային հաշվարկով մասնակցել էր, ինձ էլ հաջողվեց 50 միավոր վաստակել, ապա գոհ եմ: Իսկ ինչ վերաբերում է վերջին մոտեցմանս, երբ չբարձրացրեցի 100 կգ կշռող ծանրաձողը, ես մարզումների ժամանակ կրծքիս բարձրացնում եմ 105 կգ: Գուցե չստացվելու պատճառն այն էր, որ շատ ինքնավստահ էի: Սովորաբար ես կաղում եմ կրծքից վերցնելիս»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Գովելյանը:
Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 53 կգ քաշային կանանց պայքարի ընդհանուր հաշվարկում Աննա Գովելյանը զբաղեցրեց 9-րդ հորիզոնականը: Գովելյանը B ենթախմբում առաջին տեղում էր:

Член женской сборной Армении по тяжелой атлетике Анна Говелян недовольна своим результатом, показанном на чемпионате Европы.
«Если учесть мое личное мнение, то я, естественно, недовольна своим результатом в 174 кг. Но, если учесть, что в этом году нам важно участие в командном зачете, а мне удалось заработать 50 очков, то я довольна. Что касается моего последнего подхода, когда я не подняла 100 кг, то я во время тренировок поднимаю на грудь 105 кг. Может причиной неудачи сталa моя излишняя самоуверенность. Обычно я хромаю при взятии штанги на грудь»,-отметила Говелян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
В весовой категории 53 кг среди женщин на чемпионате Европы по тяжелой атлетике Анна Говелян заняла 9-е место в общем зачете. В подгруппе B Говелян – на первом месте.