Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականն արդեն Թուրքիայի Սամսուն քաղաքում է, որտեղ անցկացվելու է Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշարը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ հավաքականին ուղեկցում են անվտանգության 4-5 աշխատակիցներ:
«Մրցավայրում ենք, արդեն հասցրել ենք մարզվել: Ամեն ինչ կարգին է: Ինչ վերաբերում է մեր մարզահագուստին, որի վրա գրված է «Armenian Boxing Team», մեզ ասացին, անվտանգությունից ելնելով, այդ մարզահագուստով քաղաքում չքայլենք: Մրցավայրում և մարզումների ժամանակ կարող ենք հանգիստ կրել դրանք: Բացի այդ, մեզ ուղեկցում են անվտանգության 4-5 աշխատակիցներ: Նրանք հյուրանոցի առաջին հարկում են և եթե գնում ենք դուրս, խանութ կամ պարզապես զբոսանքի, նրանք մեզ ուղեկցում են: Նախկինում չեմ հիշում, որ նման զգուշավորություն լիներ և անվտանգության աշխատակիցներն ուղեկցեն թիմին, սակայն ավելորդ զգուշավորությունն ու ապահովությունը չի խանգարի: Մարզիկները չեն նեղվում նրանց ներկայությունից, շատ հանգիստ են և ազատ»,-ասաց Աղամալյանը:
Ապրիլի 9-ին կկայանա կշռման արարողությունը և վիճակահանությունը:
Վարկանիշների համար կպայքարեն Արթուր Հովհանիսյանը (49 կգ), Նարեկ Աբգարյանը (52 կգ), Արամ Ավագյանը (56 կգ), Սամվել Բարսեղյանը (60 կգ), Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ), Վլադիմիր Մարգարյանը (69 կգ), Արման Հովիկյանը (75 կգ), Նիկոլ Հարությունովը (81 կգ), Ռաֆայել Սիմոնյանը (91+ կգ) և Անուշ Գրիգորյանը (51 կգ):

Armenia's boxing team is already in the Turkish city of Samsun where the 2016 AOB European Olympic Qualifier will be held.
Team's head coach Karen Aghamalyan informed ANOC press service that the team is accompanied by 4-5 security officers.
«We are at competition place and have already got to train. Everything is fine. As for our team uniform with writing “Armenian Boxing Team”, we were told not to put it on for safety reasons. But during the trainings we can wear it without any problem. Besides we are accompanied by 4-5 security officers. They stay on the first floor of the hotel and accompany us when we go shopping or for a walk. I don’t remember such caution, neither security officers accompanying us in the past but an excessive caution and safety won’t do any harm. The athletes don’t feel awkward in their presence and are very calm and free”, Aghamalyan said.