Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն հանրությանը ներկայացրեց ՀԱՕԿ նոր և թարմացված կայքէջը:
«Կայքի խնդիրն արդիականացումն էր: Մեր նախորդ կայքը ժամանակակից պահանջներին չէր համապատասխանում: Կայքի փոփոխություններից մեկը կլինի այն, որ ունենալու ենք մեծ լրատվական բաժին»,-փաստեց ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը:
«Մենք մեր առաջ խնդիր ունենք ավելի մեծ թափով և ծավալով լուսաբանելու Հայաստանի առաջնությունները, լինեն դրանք պատանեկան, երիտասարդական, թե մեծահասակների: Հիմնական շեշտը կդրվի նաև նրա վրա, որ առաջնություններից կունենանք ուղիղ հեռարձակումներ, աշխարհի և Եվրոպայի առաջնությունները մենք կլուսաբանենք մրցավայրից: Տեղադրված լուսանկարները և նյութերը հասանելի են բոլոր մեր գործընկերների համար, միայն հղումը ՀԱՕԿ կայքին պարտադիր է»,-ասաց ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի աշխատակից Շուշանիկ Հակոբյանը:
ՀԱՕԿ նոր կայքը պահպանել է նախկին հասցեն, սակայն տեսքն ամբողջովին փոխվել է: Այն հարմարեցված է բջջային հեռախոսներին և պլանշետներին:

“The task of the site was modernization. Our previous website didn’t meet modern requirements. One of the changes will be the large section of news”, said Secretary General of ANOC, Hrachya Rostomyan.
“Our task is to increase the coverage of Armenian championships, be they youth, or adults. The main focus will be on the live broadcast of championships, World and European championships will be transmitted from competition place. Photos and materials will be available for all our partners, only a link to the website of the National Olympic Committee is obligatory", said the press reporter of National Olympic Committee, Shushanik Hakobyan.
The website's address of Armenian NOC is retained, but the appearance completely changed. It is adapted for mobile phones and tablets.