Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը մայիսի 28-ից ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Օլիմպավանում: Ըմբիշները պատրաստվում են Թբիլիսիում կայանալիք միջազգային մրցաշարին:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը հրավիրել է Գեւորգ Ղարիբյանին (59 քաշային կարգ), Վազգեն Խաչատրյանին (59 կգ), Տարոն Դումոյանին (59 կգ), Կարեն Ասլանյանին (66 կգ), Գոռ Սիրեկանյանին (66 կգ), Գեւորգ Խումարյանին (66 կգ), Վարշամ Բորանյանին (71 կգ), Տիգրան Թորոսյանին (71 կգ), Հայկ Արշակյանին (71 կգ), Արսեն Ջուլֆալակյանին (75 կգ), Կարապետ Չալյանին (75 կգ), Հրանտ Կալաչյանին (75 կգ), Սարգիս Քոչարյանին (80 կգ), Ռաֆիկ Մանուկյանին (80 կգ), Էդուարդ Սարգսյանին (80 կգ), Ռուբեն Ղարիբյանին (80 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանին (85 կգ), Արգիշտի Աբգարյանին (85 կգ), Արթուր Շահինյանին (85 կգ), Արթուր Ալեքսանյանին (98 կգ), Վաղարշակ Մինասյանին (98 կգ), Կարեն Աբգարյանին (98 կգ), Վաչիկ Եղիազարյանին (130 կգ) եւ Էդգար Խաչատրյանին (130 կգ):
Լեւոն Ջուլֆալակյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ ամենայն հավանականությամբ Թբիլիսիում հանդես կգան հավաքին մասնակցող բոլոր ըմբիշները, բացառությամբ Վարշամ Բորանյանի, Արսեն Ջուլֆալակյանի եւ Ռաֆայել Ալեքսանյանի: Վերջինս չի մասնակցում նաեւ հավաքին: Լեւոն Ջուլֆալակյանը հայտնեց, որ Արսենը Թբիլիսիի մրցաշարը բաց կթողնի գործող կանոնների պատճառով, իսկ Ալեքսանյանը եւ Բորանյանը թեթեւ վնասվածքներ ունեն: Հնարավոր է` Արսեն Ջուլֆալակյանը չմասնակցի նաեւ աշխարհի առաջնությանը:

Национальная сборная Армении по греко-римской борьбе с 28 мая проводит учебно-тренировочный сбор в Олимпаване. Борцы готовятся к предстоящему в Тбилиси международному турниру.
Главный тренер сборной Армении Левон Джулфалакян пригласил Геворга Гарибяна, Вазгена Хачатряна, Тарона Думояна (все - 59 кг), Карена Асланяна, Гора Сиреканяна, Геворга Хумаряна (все – 66 кг), Варшама Бораняна, Тиграна Торосяна, Айка Аршакяна (все – 71 кг), Арсена Джулфалакяна, Карапета Чаляна, Гранта Калачяна (все – 75 кг), Эдуарда Саргсяна, Саркиса Кочаряна, Рафика Манукяна, Рубена Гарибяна (все – 80 кг), Максима Манукяна, Артура Шагиняна, Аргишти Абгаряна (все – 85 кг), Артура Алексаняна, Вагарашака Минасяна, Карена Абгаряна (все – 98 кг), Вачика Егиазаряна и Эдгара Хачатряна (все – 130 кг).
Левон Джулфалакян в беседе с пресс-службой НОКА отметил, что со всей вероятностью в Тбилиси выступят все участвующие в сборе борцы, за исключением Варшама Бораняна, Арсена Джулфалакяна и Рафаеля Алексаняна. Последний не участвует также в сборе. Наставник заявил, что Арсен пропустит турнир из-за действующих правил, а Алексанян и Боранян имеют легкие травмы. Возможно, что Арсен Джулфалакян также не примет участие в чемпионате мира.