Գեղասահքի Կանադայի հավաքականի անդամ Էլաջ Բալդեն և Օլիմպիական խաղերի կրկնակի, աշխարհի առաջնության եռակի, Եվրոպայի առաջնության բազմակի չեմպիոն Եվգենի Պլյուշչենկոյի մենեջեր Արի Զաքարյանը վարպետության դաս անցկացրեցին Երևանի Իրինա Ռոդնինայի անվան գեղասահքի մարզադպրոցի սաների հետ:
Երևանում կայանալիք «Սառույցի թագավորները» շոու-ծրագրի շրջանակներում այս օրերին Հայաստանում է նաև Էլաջ Բալդեն, ով մեծ տպավորություններ ստացավ դեռևս մեկ ամիս մարզվող երեխաներից: «Մեծ ձեռքբերում է այն, որ սահադաշտ ունեք: Երեխաները մեկ ամիս է, ինչ սահում են և հաշվի առնելով այդ ամենը՝ ես իսկապես տպավորված եմ»,-լրագրողների հետ զրույցում փաստեց Բալդեն:
Օլիմպիական խաղերի կրկնակի, աշխարհի առաջնության եռակի, Եվրոպայի առաջնության բազմակի չեմպիոն Եվգենի Պլյուշչենկոյի «Սառույցի թագավորները» շոու-ծրագրի կազմակերպիչ Արի Զաքարյանը հույս հայտնեց որ բացի Էլաջ Բալդենից ապագայում ևս աշխարհահռչակ մարզիկներ վարպետության դասեր կանցկացնեն հայ երեխաների հետ: «Մարտի 5-ին կկայանալիք «Սառույցի թագավորները» շոու-ծրագրի համար Հայաստան է ժամանել նաև Էլաջ Բալդեն: Բացի նրանից շոուին կմասնկցեն հայտնի այլ հայեր: Գեղասահքի Հայաստանի հավաքականի անդամներ Անաստասիա Գալուսյանը և Սլավիկ Հայրապետյանը ևս կմասնակցեն այդ ծրագրին»,-ասաց Զաքարյանը:
Վերջինս շեշտեց նաև, որ աշխարհի առաջնության ավարտից հետո գեղասահքի մարզադպրոց կժամանեն հայտնի այլ գեղասահորդներ:
«Սառույցի թագավորները» շոու-ծրագիրը կկայանա մարտի 5-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:

Фигурист Элайджа Балде провел мастер-класс для воспитанников спортшколы фигурного катания
Член сборной Канады по фигурному катанию Элайджа Балде и двукратный чемпион Олимпийских игр, трехкратный чемпион мира, многократный чемпион Европы, менеджер Евгения Плющенко Ари Закарян провели мастер-класс для воспитанников ереванской спортшколы фигурного катания имени Ирины Родниной.
В рамках шоу-программы «Короли льда», которая состоится в Ереване, в Армении находится также Элайджа Балде. Балде впечатлен детьми, которые тренируются пока всего один месяц. «Большое достижение, что у вас есть каток. Учитывая тот факт, что дети катаются пока всего один месяц, я, действительно, впечатлен»,-отметил Балде в беседе с журналистами.
Двукратный чемпион Олимпийских игр, трехкратный чемпион мира, многократный чемпион Европы, организатор шоу-программы Евгения Плющенко «Короли льда» Ари Закарян выразил надежду, что, кроме Элайджа Балде, в будущем и другие знаменитые спортсмены проведут мастер-классы для армянских детей. «На шоу-программу «Короли льда», которая состоится 5-го марта, в Армению прибыл Элайджа Балде. Кроме того, в шоу примут участие известные армяне. Члены сборной Армении по фигурному катанию Анастасия Галустян и Славик Айрапетян также примут участие в этой программе»,-отметил Закарян.
Закарян отметил также, что после завершения чемпионата мира в спортшколу фигурного катания прибудут и другие известные фигуристы.
Шоу-программа «Короли льда» состоится 5-го марта в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.