Պատանեկան Օլիմպիական խաղերի Հայաստանի ներկայացուցիչ` գեղասահորդ Անաստասիա Գալուստյանի գլխավոր մարզիչ` Գեորգի Գալուստյանի կարծիքով` կարճ ծրագրում Գալուստյանն ունեցավ իր լավագույն ելույթներից մեկը:
«Այս մրցաշրջանում պատանեկան Օլիմպիական խաղերի կարճ ծրագրի` Անաստասիայի ելույթը լավագույններից մեկն էր: Մենք արժանի գնահատական չստացանք: Իմ կարծիքով` մենք մրցավարների աջակցությունը չունենք: Այդ իսկ պատճառով ավելի բարձր հորիզոնականների համար չենք կարողանա պայքարել: Մինչև չունենանք մրցավարիների աջակցությունը, կմնանք միջին հորիզոնականներում: Ազատ ծրագրում կանենք ամեն ինչ ավելի բարձր հորիզոնական զբաղեցնելու համար»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց գեղասահորդի հայրը, ով նաև Անաստասիայի անձնական մարզիչն է:
Պատանեկան Օլիմպիական խաղերում Հայաստանի ներկայացուցիչ` գեղասահորդ Անաստասիա Գալուստյանը գեղասահքի կարճ ծրագրից հետո 7-րդ տեղում է: Գեղասահքի կարճ ծրագրում հանդես էր գալիս 16 գեղասահորդ: Գալուստյանը հանդես եկավ 10-րդ համարի ներքո և, հավաքելով 55,89 միավոր, զբաղեցրեց 7-րդ հորիզոնականը:

По мнению главного тренера фигуристки Анастасии Галустян Георгия Галустяна, в короткой программе юношеских Олимпийских игр представляющая Армению Анастасия показала одно из лучших своих выступлений.
«В этом сезоне выступление Анастасии в короткой программе юношеских Олимпийских игр было одним из лучших. Мы не получили заслуженных оценок. По-моему, у нас нет поддержки судей, поэтому мы не сможем бороться за более высокие места. Пока не будет поддержки судей, мы останемся на средних строчках турнирной таблицы. В произвольной программе сделаем все, чтобы занять более высокую строчку»,-отметил отец и личный тренер фигуристки в беседе с пресс-службой НОК Армении.
На юношеских Олимпийских играх представляющая Армению фигуристка Анастасия Галустян заняла 7-е место после короткой программы по фигурному катанию. В короткой программе выступали 16 фигуристов. Галустян выступила под 10-м номером и заняла 7-ю строчку, набрав 55,89 очков.