ՀԱՕԿ-ը և «Յուքոմ» ընկերությունը համաձայնության հուշագիր ստորագրեցին
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը և «Յուքոմ» (Ucom) ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը համաձայնության հուշագիր ստորագրեցին, համաձայն որի «Յուքոմ» ընկերությունը Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի ընթացքում կաջակցի Հայաստանի օլիմպիական պատվիրակությանը:
«Յուքոմ» ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանն իր խոսքում նշեց, որ ընկերությունը մշտապես աջակցություն է ցուցաբերում մշակույթի, գիտության և արդեն սպորտի ոլորտին:
«Մեր ընկերության համար նոր փուլ է մեկնարկում: Ինչպես գիտեք, մենք մշտապես աջակցում ենք մշակույթի, գիտության ոլորտին, իսկ այժմ արդեն սպորտին: Սա շարունակական բնույթ կրող ակցիա է: 2016 թվականի ամբողջ ընթացքում աջակից են լինելու մեր մարզիկներին, ինչպես Ռիոյի խաղերին, այնպես էլ Հայաստանից դուրս կայանալիք միջոցառումներին: Կարծում եմ, այս ջանքերի արդյունքը կլինի այն, որ վերջապես Հայաստանը կունենա օլիմպիական ոսկե մեդալ և բարձր արդյունքներ: Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ՀԱՕԿ-ին, որ մշտապես կանգնած է հայկական սպորտի կողքին: Սա համախմբված աշխատանքի արդյունք է»,- ասաց Եսայանը:
ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանն իր հերթին շեշտեց, որ այս համագործակցությունը շատ կարևոր ենթատեքստ ունի:
«Այս համագործակցությունը շատ կարևոր ենթատեքստ ունի: Շատ կարևոր է այն փաստը, որ հայկական ընկերությունները կանգնում են սպորտի կողքին և աջակից են լինում: Ես բազմիցս նշել եմ, որ մեզ պես փոքր պետությունների համար կարևոր է սպորտի, գիտության և մշակույթի վրա մեծապես ուշադրություն դարձնելը, քանի որ միայն դրանց շնորհիվ է Հայաստանը ճանաչելի դառնում աշխարհին: Այս աջակցությունը կարևոր է ոչ միայն ՀԱՕԿ-ի համար, այլև դրական կանդրադառնա Հայաստանում` օլիմպիական շարժման վրա: Շնորհակալություն եմ հայտնում «Յուքոմ» ընկերությանը և ՀԱՕԿ անձնակազմին, որի ջանքերի շնորհիվ այս համագործակցությունը իրականություն դարձավ»,- ասաց Ռոստոմյանը:

НОК Армении и компания Ucom подписали меморандум о соглашении
Генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Армении Грачья Ростомян и директор компании Ucom Айк Есаян подписали меморандум о соглашении, согласно которому компания Ucom окажет поддержку олимпийской делегации Армении во время Олимпийских игр в Рио.
Директор компании Ucom Айк Есаян в своей речи отметил, что компания постоянно оказывает поддержку в областях культуры, науки, а теперь и спорта.
«Для нашей компании начинается новый этап. Как вы знаете, мы постоянно оказываем поддержку в областях культуры, науки, а теперь и спорта. Это акция носит непрерывный характер. В течении всего 2016-го года мы будем поддерживать наших спортсменов, как на Играх в Рио, так и на других мероприятиях за пределами Армении. Я считаю, что результатом этих усилий станет то, что Армения, наконец-то, будет иметь золотую олимпийскую медаль и высокие результаты. Хочу выразить благодарность НОК Армении за постоянную поддержку армянского спорта. Это результат сплоченной работы»,-отметил Есаян.
Генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Армении Грачья Ростомян, в свою очередь, подчеркнул, что это сотрудничество имеет очень важный подтекст.
«Это сотрудничество имеет очень важный подтекст. Очень важен тот факт, что армянские компании поддерживают наш спорт. Я неоднократно отмечал, что для таких маленьких государств, как наше, важно уделять большое внимание спорту, науке и культуре, поскольку только благодаря этому Армения становится узнаваемой во всем мире. Эта поддержка важна не только для НОК Армении, но и положительно отразится на олимпийском движении в Армении. Выражаю благодарность компании Ucom и сотрудникам НОК Армении, благодаря усилиям которых это сотрудничество стало реальностью»,-отметил Ростомян.