Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանի խոսքով` զարգացող ֆեդերացիաների գավաթի առաջին խաղարկությունից հետո հայ մարզիկները 50 տոկոսով կբարձրացնեն վարկանիշային միավորները:
«Դահուկասահքի զարգացող ֆեդերացիաների գավաթի առաջին խաղարկության մրցումային առաջին օրվա արդյունքներից հետո Հայաստանի հավաքականի անդամները կարող են բարձրացնել վարկանիշային միավորները մոտ 50 տոկոսով: Հայաստանում մրցաշարեր անցկացնելով փորձ է արվում լուծելու մի քանի խնդիր` թե որպես մարզական կառույց, թե որպես միջազգային ֆեդերացիա, և հատկապես այս ամենը կարևոր է մարզիկների համար: Մենք պլանավորում ենք նաև, որ հաջորդիվ մրցաշարեր կանցկացնենք նաև Ծաղկաձորի քաղաքային մարզադաշտում: Ֆեդերացիային հաջողվել է հավաստագիր ստանալ` մարզադաշտում միջազգային վարկանիշային մրցաշարեր անցկացնելու համար»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սարգսյանը:
Զարգացող ֆեդերացիաների դահուկասահքի գավաթի առաջին խաղարկության մրցումային առաջին օրն ազատ ոճում հաղթեցին Հայաստանի ներկայացուցիչներ Սերգեյ Միքայելյանը և Կատյա Գալուստյանը:

Гагик Саркисян. Лыжники поднимут рейтинговые очки примерно на 50 процентов
По словам генерального секретаря федерации лыжного спорта Армении Гагика Саркисяна, армянские спортсмены поднимут рейтинговые очки на 50 процентов после первого розыгрыша Кубка развивающихся федераций.
«После результатов первого дня соревнований первого розыгрыша Кубка лыжного спорта развивающихся федераций члены сборной Армении могут поднять рейтинговые очки примерно на 50 процентов. Проведением турниров в Армении мы пытаемся решить несколько задач: и как спортивная организация, и как международная федерация, и, особенно, все это важно для спортсменов. Мы планируем также, что следующие турниры будут проведены на городском стадионе Цахкадзора. Федерации удалось получить лицензию на проведение международных рейтинговых турниров на стадионе»,-отметил Саркисян в беседе с журналистами.
В первый день соревнований первого розыгрыша Кубка лыжного спорта развивающихся федераций в вольном стиле победителями стали представляющие Армению Сергей Микаелян и Катя Галстян.