Շախմատի Հայաստանի կանանց առաջնությունում կայացան 2-րդ տուրի խաղերը: Հայաստանի գործող չեմպիոն Սուսաննա Գաբոյանը ոչ-ոքի խաղաց Սիրանուշ Ղուկասյանի հետ, միավորը կիսեցին նաև Արփինե Գրիգորյան-Մանե Ադամյան զույգը: Արմինե Բաբայանը գերազանցեց Աննա Հայրապետյանին, Մարիա Գևորգյանը` Նարինե Գասպարյանին, իսկ Աննա Սարգսյանը` Սոնա Ասատրյանին:
3-րդ տուրում միմյանց դեմ կմրցեն` Մանե Ադամյան-Սիրանուշ Ղուկասյան, Սոնա Աստրյան-Արփինե Գրիգորյան, Մարիա Գևորգյան-Աննա Սարգսյան, Աննա Հայրապետյան-Նարինե Գասպարյան և Սուսաննա Գաբոյան-Սոնա Ասատրյան զույգերը:

Чемпионка Армении по шахматам сыграла вничью
На чемпионате Армении по шахматам среди женщин состоялись встречи 2-го тура. Действующая чемпионка Армении Сусанна Габоян сыграла вничью с Сирануш Гукасян, поделила очко также пара Арпине Григорян-Мане Адамян. Армине Бабаян добилась преимущества над Анной Айрапетян, Мария Геворгян – над Нарине Гаспарян, а Анна Саркисян –над Соной Асатрян.
В 3-м туре состоятся встречи следующих пар: Мане Адамян-Сирануш Гукасян, Сона Асатрян-Арпине Григорян, Мария Геворгян-Анна Саркисян, Анной Айрапетян-Нарине Гаспарян и Сусанна Габоян-Сона Асатрян.