ՀՀ նախագահը և ՀԱՕԿ նախագահը պարգևատրեցին Հայաստանի լավագույն մարզիկներին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը պարգևատրեցին 2015 թվականի Հայաստանի 10 լավագույն մարզիկներին և պարգևներ հանձնեցին մարզաշխարհի ներկայացուցիչներին:
Մինչ պարգևատրման արարողությունը ներկաները դիտեցին մրցաշրջան 2015-ի և ՀԱՕԿ գործունեության մասին պատմող ամփոփ ֆիլմ: Այնուհետև Հայաստանի 10 լավագույն մարզիկները ՀԱՕԿ նախագահի կողմից ստացան ավտոմեքենաներ, ինչպես նաև պարգևատրվեցին առաջին Եվրոպական խաղերի մասնակիցներ` ըմբիշներ Ռոման Ամոյանը, Մաքսիմ Մանուկյանը և հրաձիգ Հրաչիկ Բաբայանը: Հայաստանի լավագույն մարզիկների կողմից ՀԱՕԿ նախագահը ստացավ հուշանվեր:
ՀԱՕԿ նախագահը Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացման, օլիմպիական գաղափարների տարածման գործում ներդրած ծառայությունների համար Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պարգևներով պարգևատրեց`
ՀԱՕԿ-ի «Վարազդատ Արշակունի»  մեդալով` Արամ Մարգարյանը (2002 թվականի աշխարհի չեմպիոն, ըմբշամարտ), Անուշավան Սահակյանը (1994 թվականի Եվրոպայի չեմպիոն, ըմբշամարտ):
ՀԱՕԿ-ի «Տրդատ 3-րդ»  մեդալով`Խաչիկ Ասրյանը (ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալ):
ՀԱՕԿ-ի «Հրանտ Շահինյան»  մեդալով`Սամվել Աբրահամյանը (Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ):
ՀԱՕԿ-ի «Ալբերտ Ազարյան»  մեդալով` Հրանտ Ենոքյանը (Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ):
ՀԱՕԿ-ի «Վլադիմիր Ենգիբարյան»  մեդալով` Վազգեն Բադալյանը (Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ), Կարեն Աղամալյանը (Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ):
«Շնորհավորում եմ ձեզ 2015 թվականին ձեր ձեռքբերումների համար:  Անկողծ ասած, ես ձեզնից ուժ եմ առնում: Շատ շատերը և ես կարևորում ենք սպորտը: Մեր ուժեղագույն մարզիկները մեզ ավելի ճանաչելի են դարձնում ամբողջ աշխարհում: Կարծում եմ փոքր ժողովուրդների համար շատ ավելի կարևոր է ունենալ աշխարհի չեմպիոն, օլիմպիական չեմպիոն: Ուզում եմ, որ բոլորս միասին, ցանկանանք, որ հաջորդ տարի Ռիո դե Ժանեյրոյում մեր մարզիկներից գոնե մեկ երկուսն արժանանան ոսկե մեդալների »,-ասաց նախագահ Սարգսյանը:
ՀՀ նախագահն անձամբ վաստակավոր մարզչի կոչում շնորհեց ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականի երկրորդ մարզիչ Վիգեն Խաչատրյանին, ըմբշամարտի պետական մանկապատանեկան մարզադպրոցի մարզիչ Մարտին Ալիխանյանին: Սպորտի ասպարեզում ունեցած մեծ վաստակի համար, ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործչի կոչում շնորհեց Երևանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզադպրոցի տնօրենի տեղակալ Վարդան Թովմասյանին, Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանին, Վլադիմիր Ենգիբարյանի անվան բռնցքամարտի պետական մանկապատանեկան մարզադպրոցի տնօրենի տեղակալ Ալեքսանդր Սարգսյանին:

Президент Республики Армении Серж Саргсян и президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян наградили 10 лучших спортсменов Армении 2015-го года и вручили медали представителям спортивного мира.
Перед церемонией награждения присуствующие посмотрели итоговый фильм о сезоне 2015-го года и деятельности НОК Армении. После чего 10 лучших спортсменов получили автомобили от президента НОК Армении, были награждены также участники первых Европейских игр - борцы Роман Амоян, Максим Манукян и стрелок Грачик Бабаян. Президент НОК Армении получил пямятные сувениры от лучших спортсмены Армении.
Президент НОК Армении наградил медалями Национального олимпийского комитета Армении за развитие физкультуры и спорта и за вклад в дело распространения олимпийских принципов:
Медалью НОК Армении «Вараздат Аршакуни» - Арама Маргаряна (чемпион мира 2002-го года, борьба), Анушавана Саакяна (чемпион Европы 1994-го года, борьба).
Медалью НОК Армении «Трдат 3-ий» - Хачика Асряна (заместитель министра спорта и по делам молодежи РА).
Медалью НОК Армении «Грант Шагинян» - Самвела Абрамяна (вице-президент федерации фехтования Армении).
Медалью НОК Армении «Альберт Азарян» - Гранта Енокяна (вице-президент федерации борьбы Армении).
Медалью НОК Армении «Владимир Енгибарян» - Вазгена Бадаляна (главный тренер молодежной сборной Армении по боксу), Карена Агамаляна (главный тренер сборной Армении по боксу).
«Поздравляю вас с вашими достижениями за 2015-й год. Честно говоря, вы придаете мне силы Очень многие, и я в том числе, осознают важность спорта. Наши сильнейшие спортсмены делают нас узнаваемыми по всему миру. Думаю, что маленьким народам еще важнее иметь чемпионов мира и олимпийских чемпионов. Хочу, чтоб мы все вместе пожелали, чтобы в будущем году в Рио-де-Жанейро хотя бы пара наших спортсменов удостоилась золотых медалей»,-отметил президент Саргсян.
Президент РА лично присудил звания заслуженных тренеров - второму тренеру сборной Армении по тяжелой атлетике Вигену Хачатряну и тренеру государственной детско-юношеской спортшколы борьбы Мартыну Алиханяну. Звания заслуженных деятелей физкультуры и спорта за большие заслуги в спорте были присвоены: заместителю директора ереванской государственной спортшколы олимпийского резерва Вардану Товмасяну, президенту федерации самбо Армении Левону Айрапетяну, заместителю директора государственной детско-юношеской спортшколы бокса имени Владимира Енгибаряна Александру Саркисяну.