Փարիզ-2024 Օլիմպիական խաղերի սերֆինգի մրցումները կարող են անցկացվել Ֆրանսիական Պոլինեզիայում գտնվող Թահիթի կղզում, որը 15700 կմ հեռավորության վրա է Ֆրանսիայի մայրաքաղաքից: Այդ տարբերակը քննարկվել է Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) գործադիր խորհուրդի՝ Լոզանում տեղի ունեցած նիստում:
Սերֆինգի մրցումները հյուրընկալելուն հավակնում են նաև Բիսկայան ծոցի ափին գտնվող Բիարից քաղաքը, Պուանտ դե լա Տորշը, ինչպես նաև Ֆրանսիայի հարավ-արևմուտքում գտնվող Սորտս-Օսեգոր և Լականո համայնքները:
Ֆրանսիական մամուլի համաձայն՝ Թահիթին ֆավորիտ է այդ պայքարում՝ չնայած նրան, որ բավական հեռու է Եվրոպայից: Կղզին հայտնի է իր ալիքներով ու հրաշալի եղանակային պայմաններով:
Ավելի վաղ ՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախը մտահոգություն է հայտնել այդ հարցի շուրջ՝ նշելով, որ բոլոր մրցումները պետք է անցկացվեն 2024թ. Օլիմպիական խաղերի մայրաքաղաքին հնարավորինս մոտ:
Հիշեցնենք, որ սերֆինգը մեկն է այն 4 լրացուցիչ մարզաձևերից, որոնք ընդգրկվել են Փարիզ-2024-ի ծրագրում:

The Paris 2024 Olympic Games surfing competitions may be held on Polynesian island Tahiti which is 15700km away of the French capital. The option was discussed at the International Olympic Committee (IOC) Executive Board session held in Lausanne.
Also, Biarritz on the Bay of Biscay, Pointe La Torche as well as Hossegor-Seignosse-Capbreton and Lacanau, French southwestern communes, claim to host surfing competitions.
According to the French press Tahiti is a favorite in this struggle though it is rather far from Europe. The island boasts its waves and fine weather.
Earlier IOC President Thomas Bach had expressed his concern over the issue stressing that all the competitions should be held as close as possible to the 2024 Olympic Games continent.