Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության (Հ.Մ.Ը.Մ.) կենտրոնական վարչության նորընտիր անդամների հետ:
Բարձր գնահատելով կառույցի դերը Հայրենիք-Սփյուռք կապի ամրապնդման և հայապահպանության գործում՝ Գագիկ Ծառուկյանը ասել է, որ մշտապես պատրաստ է սատարել համահայկական կարևոր ծրագրերի իրականացմանը: ՀԱՕԿ նախագահը կարևոր է համարում Հայաստանն աշխարհին ճանաչելի դարձնելու և լավագույնս ներկայացնելու անհրաժեշտությունը:
«Շատ ուրախ եմ այս հանդիպման համար: Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության ծրագրերը ես վերցրել եմ ինձ վրա և միշտ պատրաստ եմ անել ավելին, քանի որ դա ճիշտ նպատակի է ծառայում»,-ընդգծել է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:

President of the National Olympic Committee of Armenia Gagik Tsarukyan met Homenetmen Central board new members.
Highly appreciating the role of the structure in preservation and strengthening Armenia-Diaspora relations, Gagik Tsarukyan stated that he is always ready to support pan-Armenian important programs. The ANOC president gives great importance to the presentation of Armenia to the world in the best way.
“I am very glad to meet you. I have taken Homenetmen programs upon myself and I’m always eager to do more because it serves the right purpose” ANOC President Gagik Tsarukyan said.