Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության (Հ.Մ.Ը.Մ.) կենտրոնական վարչության նորընտիր անդամների հետ:
Բարձր գնահատելով կառույցի դերը Հայրենիք-Սփյուռք կապի ամրապնդման և հայապահպանության գործում՝ Գագիկ Ծառուկյանը ասել է, որ մշտապես պատրաստ է սատարել համահայկական կարևոր ծրագրերի իրականացմանը: ՀԱՕԿ նախագահը կարևոր է համարում Հայաստանն աշխարհին ճանաչելի դարձնելու և լավագույնս ներկայացնելու անհրաժեշտությունը:
«Շատ ուրախ եմ այս հանդիպման համար: Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության ծրագրերը ես վերցրել եմ ինձ վրա և միշտ պատրաստ եմ անել ավելին, քանի որ դա ճիշտ նպատակի է ծառայում»,-ընդգծել է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:

Президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян встретился с новоизбранными членами центрального управления Всеобщего армянского физкультурного союза (ВАФС).
Высоко оценив роль организации в деле укрепления связи Родина-Диаспора и сохранении армянства, Гагик Царукян отметил, что готов постоянно содействовать осуществлению важных всеармянских программ. Президент НОК Армении считает важным представление Армении в мире наилучшим образом.
«Очень рад этой встрече. Я взял на себя также программы Всеобщего армянского физкультурного союза, и всегда готов сделать еще больше, поскольку это служит верным целям»,-подчеркнул президент НОК Армении Гагик Царукян.