Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 63 կգ քաշային Սլավիկ Գալստյանը աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակչում է։ Նուր-Սոիլթանում ընթացող առաջնության քառորդ եզրափակչում նա 3։3 հաշվով կամային հաղթանակ տարավ Ուզբեկստանը ներկայացնող Իսլամյոն Բահրամովի նկատմամբ, իսկ 1/8 եզրափակչում 16։7 հաշվով կամային հաղթանակ էր տարել ադրբեջանցի Էլման Մուխտարովի նկատմամբ։
Ղազախստանի մայրաքաղաքում մեկնարկած է ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունությունում այսօր պայքարի էին դուրս եկել նաև 55, 72, 82 կգ քաշային ըմբիշնեը։
55 կգ քաշային Նորայր Հախոյանը պայքարը սկսեց որակվորման փուլից, որտեղ 3։7 հաշվով զիջեց Շոթա Օգավային՝ Ճապոնիա։
72 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը նորամուտը նշեց մեծահասկաների ԱԱ-ում։ Նա պայքարը սկսեց որակավորման փուլից, որտեղ 8։0 հաշվով՝ ժամանակից շուտ առավելության հասավ Ալեկսա Երսկիի նկատմամբ՝ Սերբիա։ 1/8 եզրափակչում Ամոյանի մրցակիցը Լուսիան Բերնատեկն էր՝ Լեհաստան, որին Մալխասը հաղթեց 7։0 հաշվով։ Քառորդ եզրափաչում Մալխաս Մաոյանը գոտեմարտեց Եվրոպայի գործող չեմպիոն ռուս Աբույազիդ Մանցիգովի հետ և պարտվեց 0։4 հաշվով։
82 կգ քաշային կարգում Մաքսիմ Մանուկյանը որակավորման փուլում 4։1 հաշվով հաղթեց Ղրղզստանը ներկայացնող Կալիդին Ասիկիևին, իսկ 1/8 եզրափակչում տուշեով (3։7) պարտվեց ռուս Ադլան Ակիևին, վերջինս պարտվեց իրանցի ըմբիշին։ Մանուկյանը լքեց պայքարը։

Борец греко-римского стиля Славик Галстян (63 кг) вышел в полуфинал чемпионата мира. В четвертьфинале проходящего в Нур-Султане чемпионата он одержал волевую победу над узбеком Исламом Бахрамовым со счетом 3:3, а в 1/8 финала добился преимущества над азербайджанцем Эльманом Мухтаровым со счетом 16:7.
На стартовавшем в столице Казахстана чемпионате мира по борьбе сегодня в борьбу вступили также борцы весовых категорий 55, 72 и 82 кг.
Норайр Ахоян (55 кг) вступил в борьбу с квалификационного раунда, где уступил японцу Шота Огаве со счетом 3:7.
Малхас Амоян (72 кг) отметил свой дебют на ЧМ среди взрослых. Он начал борьбу с квалификационного раунда, где раньше времени добился преимущества над сербом Алексом Эрски со счетом 8:0. В 1/8 финала соперником Амояна был поляк Лучиан Бернатек, над которым Малхас одержал победу со счетом 7:0. В четвертьфинале Малхас Амоян уступил действующему чемпиону Европы, россиянину Абуязиду Манцигову - 0:4.
Максим Манукян (82 кг) в квалификационном раунде одержал победу над киргизом Калидином Асикеевым со счетом 4:1, а в 1/8 финала уступил на туше россиянину Адлану Акиеву (3:7). Акиев потерпел поражение от иранского борца, и Манукян выбыл из борьбы.