Բռնցքամարտի WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը հաջորդ մենամարտը կանցկացնի մեքսիկացի մարզիկի հետ:
«Հաղթանակներից հետո գալիս եմ Հայաստան` հոգեպես ևս հաղթելու համար: Մարտին Մուրեյի հետ մենամարտը ծանր ստացվեց, նա ուժեղ մրցակից է, բայց իմ մարտավարության համաձայն` ռինգի մեկնարկային ռաունդներում միշտ փորձում եմ «տաքանալ»: Իսկ ինչ վերաբերում է մրցավարներից նրան, ով միավորների առավելությունը տվել էր Մուրեյին, ապա նա անգլիացի է և ինչ-որ տեղ նրանց ընկերը»,-ասաց նա:
Աբրահամի հաջորդ մրցակիցը կլինի մեքսիկացի: «Հաջորդ մենամարտը կանցկացնեմ արդեն մարտին և մրցակիցը կլինի WBO վարկածով առաջին հորիզոնականը զբաղեցրած Ռամիրեսը»:
Աբրահամը փաստեց նաև, որ հասցրել է ամուսնանալ: «Ամուսնացել եմ 6 ամիս առաջ: Նա ԵՊՀ-ի ուսանող է, անուն էլ Մերի, սակայն չեմ սիրում խոսել անձնական կյանքի մասին»,-եզրափակեց նա:

Чемпион мира по боксу по версии WBO Артур Абрахам проведет следующий поединок с мексиканским спортсменом.
«После побед я приезжаю в Армению, чтоб почуствовать также духовную победу. Поединок с Мюрреем в марте был тяжелым, он сильный соперник, но согласно моей тактике, я всегда стараюсь «разогреться» в стартовых раундах на ринге. Что касается судьи, который отдал преимущество очков Мюррею, то он был англичанином и где-то их другом»,-отметил он.
Следующим соперником Артура Абрахама станет мексиканец. «Следующий поединок я проведу уже в марте и соперником будет занявший первую строчку по версии WBO Рамирес».
Абрахам потвердил также, что успел жениться. «Я женился 6 месяцев назад. Она студентка ЕГУ, зовут ее Мери, но я не люблю говорить о своей личной жизни»,-завершил Артур Абрахам.