Տոկիո 2020-ի Կազմկոմիտեն հայտարարել է, որ հայտնի ճապոնացի և արտասհամանյան արվեստագետների է ընտրել օլիմպիական թեմայով արվեստի գործեր ստեղծելու համար:
Պաստառների միջոցով արվեստագետները կկարողանան հաղորդել Տոկիո 2020-ի ոգին և տեսլականը, ինչը հանդիսանում է ծրագրի մի մաս, որը պետք է իրագործեն Օլիմպիական խաղերը հյուրընկալող բոլոր քաղաքները խաղերն ավելի իրազեկելի դարձնելու համար:
Ստեղծվել է հատուկ կոմիտե` կազմված աշխարհահռչակ արվեստագետներից:
Օլիմպիական թեմատիկայով պաստառները շրջանառության մեջ կմտնեն մինչև այս տարվա վերջը և կցուցադրվեն հասարակական ցուցահանդեսներում, ինչպես նաև 2020թ-ից կպատկերվեն լիցենզավորված ապրանքների վրա:
Պաստառների նախագծման համար կոմիտեն ընտրել է ճապոնացի հայտնի մասնագետների, ինչպես նաև չորս արվեստագետի արտասահմանից:
Պաստառներն արտադրվում են սկսած 20-րդ դարի սկզբից և նպատակ ունեն գովազդել սպորտային ամենամեծ իրադարձությունը:
Պաստառներն արտացոլում են յուրաքանչյուր խաղերի յուրօրինակությունը: Օլիմպիական պաստառներից շատերը համարվում են արվեստի գլուխգործոցներ:

The Tokyo 2020 Organising Committee has announced that it selected renowned artists to produce works of art on Olympic theme. Through the posters the artists will convey the Tokyo 2020 spirit and vision which is a part of a program all host cities of the Olympic Games have to implement for making the Games more popular.
A new committee comprising world-famous artists has been formed. The Olympic posters will be produced by the end of this year and will be displayed at public exhibitions as well as on licensed products from the beginning of 2020.
The committee has chosen famous Japanese as well as four overseas specialists for the creation of the posters.
The posters have been created since the early 20th century and are aimed to advertise the major sporting event.
The posters express the originality of each Games. Many of Olympic posters have become cultural icons.