Տոկիո 2020-ի Կազմկոմիտեն հայտարարել է, որ հայտնի ճապոնացի և արտասհամանյան արվեստագետների է ընտրել օլիմպիական թեմայով արվեստի գործեր ստեղծելու համար:
Պաստառների միջոցով արվեստագետները կկարողանան հաղորդել Տոկիո 2020-ի ոգին և տեսլականը, ինչը հանդիսանում է ծրագրի մի մաս, որը պետք է իրագործեն Օլիմպիական խաղերը հյուրընկալող բոլոր քաղաքները խաղերն ավելի իրազեկելի դարձնելու համար:
Ստեղծվել է հատուկ կոմիտե` կազմված աշխարհահռչակ արվեստագետներից:
Օլիմպիական թեմատիկայով պաստառները շրջանառության մեջ կմտնեն մինչև այս տարվա վերջը և կցուցադրվեն հասարակական ցուցահանդեսներում, ինչպես նաև 2020թ-ից կպատկերվեն լիցենզավորված ապրանքների վրա:
Պաստառների նախագծման համար կոմիտեն ընտրել է ճապոնացի հայտնի մասնագետների, ինչպես նաև չորս արվեստագետի արտասահմանից:
Պաստառներն արտադրվում են սկսած 20-րդ դարի սկզբից և նպատակ ունեն գովազդել սպորտային ամենամեծ իրադարձությունը:
Պաստառներն արտացոլում են յուրաքանչյուր խաղերի յուրօրինակությունը: Օլիմպիական պաստառներից շատերը համարվում են արվեստի գլուխգործոցներ:

Оргкомитет Токио-2020 объявил, что он выбрал известных японских и зарубежных художников для создания произведений искусства на олимпийскую тему.
Через плакаты художники смогут передать дух и видение Токио-2020, что является частью программы, которую должны реализовать все принимающие города, для повышения осведомленности об Играх.
Создан специальный комитет, состоящий из всемирно известных художников.
Плакаты на олимпийскую тему будут опубликованы до конца этого года и будут показаны на общественных выставках, а с 2020-го года будут отображены также на лицензионной продукции.
Для дизайна плакатов комитет отобрал японских специалистов, а также четырех зарубежных художников.
Плакаты выпускаются с начала 20-го века и предназначены для рекламы самого важного спортивного события.
Плакаты отражают оригинальность каждой Игры. Многие из олимпийских плакатов считаются символами искусства.