ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հունիսի 23-ին Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ընթացող Եվրոպական խաղերի մարզիկների ավանում հանդիպել է Հայաստանի պարվիրակության և մարզիկների հետ։
Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրեց, թե ինչպես է անցնում մարզիկների առօրյան ավանում, ինչպես են մարզվում ու պատրաստվում մրցաշարերին։
Գագիկ Ծառուկյանը ողջունեց մարզիկներին եւ հետաքրքրվեց, թե արդյոք կան խնդիրներ կամ չլուծված հարցեր:
«Հույս ունեմ, որ մենք մեդալներով կվերադառնանք Հայաստան՝ հաղթական և շատ ուրախ։ Տեղյակ եմ, որ ամեն ինչ լավ է ընթանում։ Սա զուտ օրակարգային հանդիպում չէ, ցանկանում եմ անկեղծ ասեք, որ եթե կան որոշ խնդիրներ, լուծենք»,- խոսքը եզրափակեց Գագիկ Ծառուկյանը։

23-го июня на проходящих в столице Беларуси Минске Европейских играх президент НОК Армении Гагик Царукян в Деревне спортсменов встретился с делегацией и спортсменами Армении.
Руководитель делегации Армении Армен Григорян представил, как проходят будни спортсменов в Деревне, как они тренируются и готовятся к турнирам.
Гагик Царукян поприветствовал спортсменов и поинтересовался, нет ли у них нерешенных проблем.
«Надеюсь, что мы вернемся в Армению с медалями, победившие и радостные. Я в курсе, что все проходит хорошо. Это не просто очередная встреча, я хочу, чтобы вы честно сказали, если есть какие-то проблемы, то мы их решим», - заключил Гагик Царукян.
Президент НОК Армении отметил также, что следит за выступлениями спортсменов и всегда находится рядом с ними.