ՀԱՕԿ լրատվականը շարունակում է «Ճանապարհ դեպի Մինսկ» նախագիծը, որտեղ ներկայացնում ենք հունիսի 21-30-ը Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում անցկացվելիք Եվրոպական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներին: Շարքի 9-րդ հերոսը Լիլիթ Պողոսյանն է՝ բադմինթոն:
Լիլիթ Պողոսյան
Մարզաձեւը։ Բադմինթոն
Ծնվել է։ 17/04/1996
Ծննդավայրը։ Երեւան
Եվրոպական խաղերին մասնակցությունը։ Առաջին անգամ
Ամենացավալի պարտությունը։ 2014 թվականի պատանեկան Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր չնվաճելը
Ամենակարեւոր հաղթանակը։ 2019 թվականի Իրանի միջազգային մրցաշարում առաջին փուլի հաղթանակը (խմբ. Եվրոպական խաղերի ուղեգիր այդ հաղթանակի շնորհիվ է ձեռք բերել)
Եվրոպական խաղերում…
«Իրականացնելու եմ երազանքս ու վայելելու եմ կորտում անցկացրածս ժամանակը։ Ասեմ ավելին` իմ ամենասիրելի խաղացողներից մեկի` 2015 թ-ի առաջին Եվրոպական խաղերի չեմպիոն դանիացի Լինե Կյերսֆելդի հետ նույն խմբում եմ հայտնվել, հետեւաբար բադմինթոնի բարձրագույն մակարդակում խաղալու եւ մեծ փորձ կուտակելու հնարավորություն կունենամ»։

“Way to Minsk”: Lilith Poghosyan
The press service of the NOC of Armenia continues the “Way to Minsk” project where we feature athletes representing Armenia at the European Games to be held in Minsk from June 21-30. Our 9th hero is badminton player Lilith Poghosyan.
Lilith Poghosyan
Sport: Badminton
Date of birth: 17/04/1996
Most painful defeat։ Failing to qualify for the 2014 Youth Olympic Games
Most important victory: Winning the first round of an international tournament in Iran in 2019 (she has gained the qualification to the European Games due to that win)
“I’m going to fulfill my dream and enjoy every minute on the court. Moreover, I have been included in the same group with one of my favorite players, 2015 1st European Games champion Danish Line Kjaersfeldt therefore I’ll have an opportunity to play badminton on the highest level and to get great experience.”