Լիաննա Գյուրջյանը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 81 կգ քաշային կարգում չորրորդ տեղը գրավելուց հետո կիսվեց տպավորություններով:
Երկամարտում 17-ամյա մարզուհին գրանցել էր 217 կգ (97+120) արդյունք: Պոկում վարժությունից հետո Լիաննա Գյուրջյանը չորրորդն էր, իսկ հրում վարժությունում նվաճեց փոքր արծաթե մեդալ:
«Գոհ եմ իմ ցուցադրած արդյունքներից, քանի որ գերազանցեցի իմ նախորդ ցուցանիշները: Մարզիչները գնահատական կտան իմ արդյունքներին: Հուսով եմ, որ ապագայում կարժանանամ ավելի բարձր մեդալների: Չեմ ասի, որ տխրել եմ, քանի որ ունեմ ժամանակ մեծահասակների պայքարում լավ արդյունքներ գրանցելու համար: Կաշխատեմ շտկել թերություններս եւ շարժվել առաջ:
Ուրախ եմ, որ արդարացրեցի մարզիչներիս սպասելիքները։ Կարծում եմ՝ այս պահին սա իմ հնարավորությունների առավելագույն սահմանն էր։ Մարզիչներիս օգնությամբ հաղթահարել էի հոգեբանական խնդիրները: Բոլորից գոհ եմ»,- ասաց Լիաննա Գյուրջյանը:
Հիշեցնենք, որ այս քաշային կարգում հանդես եկան 7 մարզուհիներ: Եվրոպայի չեմպիոն հռչակվեց հույն Էլենի Կոնստանտինիդին, որի երկամարտի արդյունքն էր 223 կգ (97+126): Երկրորդ տեղը գրավեց գերմանացի Նինա Շչրոթը՝ 222 կգ (102+120), իսկ լավագույն եռյակը եզրափակեց բելգիացի Աննա Վանբելինգենը՝ 221 կգ (103+118):

Lianna Gyurjyan shared her impressions after ending up in the 4th place at 81 kg at the European Weightlifting Championship coming to an end in Batumi, Georgia.
The 17-year-old athlete registered a total of 217 kg result (97+120). After the snatch Lianna Gyurjyan was the 4th and in the clean and jerk won a small silver medal.
“I’m pleased with my results as I exceeded my previous one. The coaches will assess my performances. I hope in future I’ll win higher medals. I can’t say I’m sad as I have time to achieve better results among seniors. I’ll try to improve myself and move ahead. I’m glad I’ve lived up the coaches’ expectations. I think it is the maximum limit of my capacities at present. I’ve overcome psychological problems with my coaches’ help. I’m thankful to everyone,” – said Lianna Gyurjyan.
Let us recall, 7 athletes competed in this weight class. The title of European champion was taken by Greek Eleni Konstantinidi whose total result was 223kg (97+126). German Nina Shchrot came second with 222 kg (102+120) and Anna Vanberlingen – third with 221 kg (103+118).