Լիաննա Գյուրջյանը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 81 կգ քաշային կարգում չորրորդ տեղը գրավելուց հետո կիսվեց տպավորություններով:
Երկամարտում 17-ամյա մարզուհին գրանցել էր 217 կգ (97+120) արդյունք: Պոկում վարժությունից հետո Լիաննա Գյուրջյանը չորրորդն էր, իսկ հրում վարժությունում նվաճեց փոքր արծաթե մեդալ:
«Գոհ եմ իմ ցուցադրած արդյունքներից, քանի որ գերազանցեցի իմ նախորդ ցուցանիշները: Մարզիչները գնահատական կտան իմ արդյունքներին: Հուսով եմ, որ ապագայում կարժանանամ ավելի բարձր մեդալների: Չեմ ասի, որ տխրել եմ, քանի որ ունեմ ժամանակ մեծահասակների պայքարում լավ արդյունքներ գրանցելու համար: Կաշխատեմ շտկել թերություններս եւ շարժվել առաջ:
Ուրախ եմ, որ արդարացրեցի մարզիչներիս սպասելիքները։ Կարծում եմ՝ այս պահին սա իմ հնարավորությունների առավելագույն սահմանն էր։ Մարզիչներիս օգնությամբ հաղթահարել էի հոգեբանական խնդիրները: Բոլորից գոհ եմ»,- ասաց Լիաննա Գյուրջյանը:
Հիշեցնենք, որ այս քաշային կարգում հանդես եկան 7 մարզուհիներ: Եվրոպայի չեմպիոն հռչակվեց հույն Էլենի Կոնստանտինիդին, որի երկամարտի արդյունքն էր 223 կգ (97+126): Երկրորդ տեղը գրավեց գերմանացի Նինա Շչրոթը՝ 222 կգ (102+120), իսկ լավագույն եռյակը եզրափակեց բելգիացի Աննա Վանբելինգենը՝ 221 կգ (103+118):

Лиана Гюрджян, занявшая 4-е место в весовой категории 81 кг на завершающемся в Батуми чемпионате Европы по тяжелой атлетике, поделилась своими впечатлениями.
17-летняя спортсменка набрала в сумме двоеборья 217 кг (97+120). В рывке Лиана Гюрджян заняла 4-е место, а в толчке завоевала малую серебряную медаль.
«Я довольна своими результатами, поскольку превзошла свои прежние показатели. Тренеры дадут оценку моим результатам. Я надеюсь, что в будущем удостоюсь более высоких медалей. Не скажу, что расстроена, поскольку у меня есть время показать хорошие результаты в борьбе среди взрослых. Я постараюсь исправить свои недостатки и двигаться вперед. Рада, что оправдала ожидания своих тренеров. Думаю, что на данный момент, это был предел моих возможностей. С помощью своих тренеров я справилась с психологическими проблемами. Я всеми довольна», - отметила Лиана Гюрджян.
Напомним, что в этой весовой категории выступали 7 спортсменок. Чемпионкой Европы стала гречанка Елени Константиниди, набравшая в сумме двоеборья 223 кг (97 + 126). Второе место заняла немка Нина Шрот - 222 кг (102 + 120), тройку лучших замыкает бельгийка Анна Ван Беллинген - 221 кг (103 + 118).