Ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ, աշխարհի և Եվրոպայի նախկին չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը գոհ չէ իր ելույթից աշխարհի առաջնությունում:
«Բնականաբար, ես գոհ չեմ, քանի որ համեմատում եմ իմ նախկին ելույթների հետ: Ճիշտ է` մրցահարթակ դուրս չէի եկել 6 տարի, բայց ես ավելին էի ակնկալում: Ֆիզիկապես ես ինձ լավ էի զգում և մեջքիս վնասվածքն չէր խանգարում: Թեպետ ունեի այլ վնասվածքներ, բայց դրանք ցավազրկված էին: Ինչքան էլ վնասվածքները շատ կամ ցավոտ լինեն, այդ պահին պետք է մոռանալ նրանց մասին: Առջևում Եվրոպայի առաջնությունն է, և ես կփորձեմ լավագույնս հանդես գալ: Ինձ համար առաջնայինն Օլիմպիական խաղերն են»,-ասել է Նազիկ Ավդալյանը:
ԱՄՆ-ի Հյուսթոն քաղաքում ընթացող աշխարհի առաջնությունում 69 կգ քաշային Նազիկ Ավդալյանը հանդես էր գալիս «B» խմբում: Պոկում վարժությունում նա բարձրացրեց 105 կգ, իսկ հրում վարժությունում՝ 125 կգ: Երկամարտի՝ ընդհանուր 230 կգ արդյունքով Ավդալյանը «B» խմբում զբաղեցրեց 4-րդ հորիզոնականը:

Назик Авдалян. Естественно, я недовольна своим выступлением
Член женской сборной Армении по тяжелой атлетике, бывшая чемпионка мира и Европы Назик Авдалян недовольна своим выступлением на чемпионате мира.
«Естественно, я недовольна, поскольку сравниваю со своими прошлыми выступлениями. Правда, я не выходила на помост 6 лет, но ожидала большего. Физически я чуствовала себя хорошо и мне не мешала травма спины. Хотя у меня были и другие травмы, но они были под болеутоляющим воздействием. Сколько бы не было травм и как бы они не болели, в этот момент надо забыть о них. Впереди чемпионат Европы, и я попробую выступить лучшим образом. Первостепенными для меня являются Олимпийские игры»,-отметила Назик Авдалян.
На проходящем в американском городе Хьюстоне чемпионате мира Назик Авдалян, выступающая в весовой категории 69 кг, выступала в группе «B». Она подняла в рывке 105 кг, а в толчке – 125 кг. Набрав в сумме двоеборья 230 кг, Авдалян заняла 4-ю строчку в группе «B».