Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունները չեն անդրադառնա՝ 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերը հյուրընկալելու Փարիզի հնարավորությունների վրա: Այս մասին հայտարարել է Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը:
«Ահաբեկչությունը չի անդրադառնա Փարիզի շանսերի վրա՝ 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերը հյուրընկալելու համար: Ոչ մեկ չի կարող ասել, թե ինչպիսին կլինի աշխարհը 2024 թվականին: Ահաբեկչությունը ոչ Ֆրանսիայի, ոչ Փարիզի խնդիրը չէ, այլ՝ ամբողջ աշխարհի»,-ասել է Բախը:
Նոյեմբերի 13-ի երեկոյան Փարիզի 6 տարբեր վայրերում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է 127 մարդ, տուժել են 250-ը:
2024 թվականի ամառային Օլիմպիական խաղերը հյուրընկալելու հայտ են ներկայացրել Ֆրանսիան (Փարիզ), Գերմանիան (Համբուրգ), Իտալիան (Հռոմ), ԱՄՆ-ն (Լոս Անջելես), Հունգարիան (Բուդապեշտ):

Произошедшие в Париже террористические акты не отразятся на возможностях Парижа принять Олимпийские игры 2024-го года. Об этом сообщил президент Международного олимпийского комитета Томас Бах.
«Терроризм не отразится на шансах Парижа принять Олимпийские игры 2024-го года. Никто не может сказать, каким будет мир в 2024-м году. Терроризм - проблема всего мира, а не Франции или Парижа»,-отметил Бах.
Вследствие произошедших в Париже вечером 13-го ноября террористических актов погибли 127 и пострадали 250 человек.
Заявки на проведение летних Олимпийских игр 2024-го года представили: Франция (Париж), Германия (Гамбург), Италия (Рим), США (Лос-Анджелес) и Венгрия (Будапешт).