Ֆուտբոլի Անգլիայի առաջնության 30-րդ տուրում Լոնդոնի «Արսենալը» ընդունեց «Ուոթֆորդին» եւ խոշոր՝ 3:0 հաշվով հաղթանակ տարավ:
Հանդիպման 8-րդ րոպեին հաշիվը բացեց Շկոդրան Մուստաֆին: Ընդմիջումից հետո, Հենրիխ Մխիթարյանը 59-րդ րոպեին Պյեր-Էմերիկ Օբամեյանգին մեն-մենակ դուրս բերեց դարպասի առջեւ: Վերջինս շրջանցելով դարպասապահին՝ երկրորդ գոլն անցկացրեց մրցակցի դարպասը:
77-րդ րոպեին Օբամեյանգը «Ուոթֆորդի» տուգանային հրապարակում գնդակը փոխանցեց պաշտպանների հսկողությունից մի ակնթարթ դուրս մնացած Մխիթարյանին, որն էլ 11 մետրանոցի մատույցներից խփեց իր գոլը՝ հաշիվը դարձնելով խոշոր՝ 3:0:

В 30-м туре чемпионата Англии по футболу лондонский "Арсенал" принимал "Уотфорд" и одержал победу со счетом 3:0.
Счет на 8-й минуте встречи открыл Шкодран Мустафи. После перерыва Генрих Мхитарян на 59-й минуте вывел Пьера-Эмерика Обамеянга один на один с голкипером. Последний обвел вратаря, проведя второй гол в ворота соперника.
На 77-й минуте Обамеянг в штрафной площади передал мяч оставшемуся на мгновение без присмотра защитников Мхитаряна, который из пределов штрафной площади забил свой гол, сделав счет крупным – 3:0.