Հայաստանի առաջատար դահուկավազորդ Սերգեյ Միքայելյանը ծնկի վնասվածքի պատճառով չկարողացավ մասնակցել 2018 թվականի Փհենչհանի օլիմպիական խաղերին: Մոտ ժամանակներս մարզիկին Երեւանում կվիրահատեն:
«Բժիշկների կանխատեսումները դրական են: Վիրահատությունից մոտավորապես 1,5 ամիս անց պետք է որ լիարժեքորեն վերականգնված լինեմ: Մի քանի շաբաթ հենափայտերով կքայլեմ՝ ձեռքերի վարժություններ անելով: Հետո կսկսեմ ինքուրույն քայլել եւ կանցնեմ լիարժեք մարզումների: Նման վնասվածքով մարզիկները հաջող շարունակում են կարիերան ֆուտբոլում եւ այլ մարզաձեւերում»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Սերգեյ Միքայելյանը:
Դահուկավազքի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Սերգեյի հայր Արթուր Միքայելյանը հայտնեց, որ մարտի 10-11-ն Աշոցքում կանցկացվի պատանիների եւ երիտասարդների հանրապետական մրցաշար, որը մտնում է միջազգային ֆեդերացիայի (FIS) օրացուցային պլանի մեջ:

Ведущий лыжник Армении Сергей Микаелян не смог принять участие в Олимпийских играх 2018 года в Пхёнчхане из-за обострившейся травмы коленного сустава. В ближайшее время спортсмена должны прооперировать в Ереване.
"Врачи дают хорошие прогнозы. После операции я примерно через 1,5 месяца должен полностью восстановиться. Пару недель буду ходить с костылями, делая упражнения для рук. Затем начну ходить самостоятельно, после чего приступлю к полноценным тренировкам. Спортсмены с подобными травмами успешно продолжают карьеру в футболе и других видах спорта", - рассказал Сергей Микаелян в беседе с пресс-службой НОКА.
Главный тренер сборной Армении по лыжным гонкам, отец Сергея Артур Микаелян сообщил, что 10-11 марта в Ашоцке пройдет республиканское соревнование среди юношей и молодежи, входящее в календарный план Международной федерации (FIS).