Երեւանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում մեկնարկեց ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Անդրանիկ Հարոյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի հուշամրցաշարը։ Մասնակցում են շուրջ 90 ըմբիշներ Երեւանից ու Հայաստանի տարբեր մարզերից։
Այսօր ըմբիշները մրցեցին բոլոր՝ տասը քաշային կարգերում։ Վաղը կկայանան մրցանակային տեղերի համար գոտեմարտերը։ Այս տարի հուշամրցաշարն ընտրական բնույթ է կրում Հայաստանի Մ 23 տարեկանների հավաքականի համար.
«Մեր երիտասարդները շատ լավն են, եւ նրանց հետ մեծ հույսեր ենք կապում։ Հիմնականում հուշամրցաշարի հաղթողները կմասնակցեն Խարկովի միջազգային մրցաշարին։ Դրանից հետո կորոշենք՝ որ ըմբիշները հանդես կգան Մ 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում։ Կարեւորում եմ այս տարիքային խմբի առաջնությունը, քանի որ այն երիտասարդ ըմբիշների համար լավ հարթակ է մեծահասակների թիմին հաջող ինտեգրվելու համար»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հաբեթնակ Կուրղինյանը։

В Ереванском государственном спортивном колледже олимпийского резерва стартовал турнир по вольной борьбе памяти заслуженного тренера РА Андраника Арояна. Участвуют около 90 борцов из Еревана и различных марзов республики.
Сегодня борцы соревновались во всех десяти весовых категориях. Завтра состоятся поединки за призовые места. В этом году турнир носит отборочный характер для сборной Армении до 23 лет.
"Наша молодежь очень хорошая, и мы связываем с ней большие надежды. В основном победители мемориального турнира примут участие в международном соревновании в Харькове. После этого решим, кто из борцов выступит на чемпионате Европы до 23 лет. Считаю важным соревнование в данной возрастной категории, поскольку оно является хорошей площадкой для успешной интеграции молодых борцов во взрослую команду", - сказал в беседе с пресс-службой НОКА Апетнак Кургинян.