Միքայել Միքայելյան. Այս օլիմպիական խաղերն ինձ շատ անհրաժեշտ էին
Դահուկորդ Միքայել Միքայելյանն այսօր ձմեռային օլիմպիական խաղերում ավարտեց ելույթները՝ 15 կմ ազատ ոճ մրցատարածությունում 39:25.1 արդյունքով զբաղեցնելով  83-րդ հորիզոնականը: Նա կարողացավ իրենից հետ թողնել տարբեր երկրների 36 մրցակցի:
Եզրագիծը հատելուց հետո Միքայել Միքայելյանը Փհենչհանում գտնվող մարզական լրագրող Խաչիկ Չախոյանին եւ ֆոտոլրագրող Ասատուր Եսայանցին ասել է.
«Օլիմպիական մրցաշարն ինձ շատ անհրաժեշտ փորձ տվեց, ինչը, բնականաբար, կօգտագործեմ իմ ապագա մրցելույթների ժամանակ: Ես այնքան էլ գոհ չմնացի իմ ցույց տված արդյունքներից:  Չնայած, այնքան էլ լավ մարզավիճակում չէի, արեցի այն, ինչ կարող էի: Իսկ հիմա ես ձգտում եմ ավելի լավ պատրաստվել մինչեւ 20 տարեկան դահուկորդների աշխարհի առաջնությանը»:

Лыжник Микаел Микаелян сегодня завершил выступления на зимних Олимпийских играх, заняв 83-е место с результатом 39:25.1 на дистанции 15 км свободным стилем. Он смог оставить позади себя соперником из 36 стран.
После финиша Микаел Микаелян сказал находящимся в Пхёнчхане спортивному журналисту Хачику Чахояну и фотожурналисту Асатуру Есаянцу:
"Олимпийское состязание дало мне необходимый опыт, который я, естественно, использую во время своих будущих выступлений. Я остался не так уж и доволен показанными мною результатами. Несмотря на то, что находился не в очень хорошей спортивной форме, сделал то, что мог. А сейчас я стремлюсь лучше подготовиться к чемпионату мира до 20 лет".