Երիտասարդ ու պատանի ձյուդոյիստները մասնակցում են միջազգային ուսումնամարզական հավաքի
Ձյուդոյի Հայաստանի երիտասարդական եւ պատականեկան հավաքականներն ավագ մարզիչ Հովհաննես Դավթյանի գլխավորությամբ Վրաստանում մասնակցում են միջազգային ուսումնամարզական հավաքի:
Մարզումների ընթացքում մրցավարական նոր կանոնների մասին սեմնար է անցկացրել օլիմպիական կարգի մրցավար Վլադիմիր Նուցուբիձեն: Հավաքին մասնակցում են նաեւ Ռուսաստանի, Ղազախստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի թիմերը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Թաթուլ Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ ուսումնամարզական հավաքից հետո մեր ձյուդիոյստները կվերադառնան Հայաստան եւ կսկսեն պատրաստվել հանրապետության առաջնությանը:
Հայաստանի առաջնության արդյունքներով կձեւավորվեն երիտասարդական եւ պատանեկան հավաքականները, որոնք կմասնակցեն տարվա կարեւորագույն մրցաշարերին: Հովհաննիսյանի կարծիքով թիմերի կազմերը մեծ փոփոխությունների չեն ենթարկվի:

Молодые и юные дзюдоисты участвуют в международном учебно-тренировочном сборе
Молодежная и юношеская сборные Армении по дзюдо под руководством старшего тренера Оганеса Давтяна  участвуют в международном учебно-тренировочном сборе в Грузии.
В ходе тренировок семинар о новых судейских правилах провел арбитр олимпийской категории Владимир Нуцубидзе. В сборе участвуют также команды России, Казахстана, Азербайджана и Грузии.
В беседе с пресс-службой НОКА вице-президент Федерации дзюдо Армении Татул Оганесян сообщил, что после учебно-тренировочного сбора наши дзюдоисты возвратятся в Армению и начнут готовиться к первенству республики.
По результатам чемпионата Армении будут сформированы молодежная и юношеская сборные, которые примут участие в главных соревнованиях года. По мнению Оганесяна, составы команд не подвергнутся большим изменениям.