ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը մեկնաբանեց հայ մարզիկների ելույթները Մոսկվայում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում:
«Սլավիկ Հայրապետյանը հրաշալի կատարեց կարճ ծրագիրը՝ հասնելով աննախադեպ արդյունքի: Նա լավ էր պատրաստվել եւ արժանի էր նաեւ լավագույն տասնյակում հայտվելուն: Մենք շատ գոհ ենք նրանից:
Ինչ վերաբերում է Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու Սենեկալ պարային զույգին, նրանք եւս հաջող հանդես եկան: Այս մրցաձեւում մրցավարությունը թերեւս ավելի կողմնակալ էր, քան մենասահքում: Այստեղ ցատկեր եւ բարդ տարրեր չկան: Ես վախենում էի, որ մրցավարները նրանց անգամ եզրափակիչ չեն թողնի: Այն գեղասահորդները, որոնց երկրները մրցավարական կազմում չունեն իրենց ներկայացուցիչները, միշտ ավելի ցածր միավորներ են ստանում, քան արժանի են: Դա է իրականությունը:
Հունվարի 27-ին հայտնի կդառնան Փհենչհանի Օլիմպիական խաղերի մասնակիցների անունները: Անաստասիա Գալուստյանը, Թինան եւ Սիմոնը շարունակում են պահպանել առաջին պահեստայինի կարգավիճակը: ԶԼՄ-ներում տեղեկություն է տարածվել, թե ՄՕԿ-ը մտադիր է ռուս գեղասահորդ Իվան Բուկինին, որն Ալեքսանդրա Ստեպանովայի զուգընկերն է, չթողնել Օլիմպիական խաղեր-2018: Այսպես թե այնպես, սպասելու քիչ ժամանակ է մնում:
Այս տարի մեր գեղասահորդները հանդես կգան աշխարհի առաջնությունում, որը կանցկացվի Միլանում (մարտի 19-25): Մինչ այդ մարզիկները, հնարավոր է մասնակցեն միջազգային մրցաշարերի»,- եզրափակեց Մելանյա Ստեփանյանը»:

В беседе с пресс-службой НОКА президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян прокомментировала выступления армянских спортсменов на чемпионате Европы в Москве.
"Славик Айрапетян прекрасно выполнил короткую программу, добившись беспрецедентного результата. Он хорошо подготовился и заслуживал места в десятке лучших. Мы им очень довольны.
Что касается пары Тина Карапетян /Симон Пру Сенекал, они тоже выступили успешно. В танцах на льду судейство может быть еще более необъективным, чем в одиночном катании – здесь нет прыжков и сложных элементов. Я боялась, что арбитры не пустят их даже в финал. Фигуристы, страны которых не имеют своих представителей в судейском корпусе, всегда получают меньше баллов, чем заслуживают. Это – реальность.
27 января станут известны имена участников Олимпийских игр в Пхёнчхане. Анастасия Галустян, Тина и Симон продолжают оставаться первыми запасными. В СМИ появилась информация, что МОК собирается не допустить к Играм-2018 российского фигуриста Ивана Букина, выступающего в танцах на льду вместе с Александрой Степановой. Так или иначе, ждать осталось совсем немного.
В этом году наши фигуристы выступят на чемпионате мира, который пройдет в Милане (19-25 марта). До этого спортсмены, возможно, выступят на международных соревнованиях", - заключила Мелания Степанян.