Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի 2017 թվականի ամփոփիչ նիստում տեղի ունեցան ֆեդերացիայի ղեկավար կազմի ընտրություններ: ՀԲՖ նախագահ Հրաչյա Ռոստոմյանը միաձայն վերընտրվեց պաշտոնում: Ֆեդերացիան կրկին կունենա չորս փոխնախագահ՝ Արա Պողոսյան, Վահագն Հարությունյան, Ջեկ Գալաջյան և Սուրեն Զոհրաբյան: Պողոսյանը, Հարությունյանն ու Զոհրաբյանը վերընտրվեցին իրենց պաշտոններում, իսկ Ջեկ Գալաջյանն առաջին անգամ դարձավ ՀԲՖ փոխնախագահ: Նշվեց, որ ԱՄՆ-ում բնակվող Ջեկ Գալաջյանը մեծ ծավալի աշխատանք է կատարում Հայաստանում մանկապատանեկան բասկետբոլը զարգացնելու ուղղությամբ: ՀԲՖ-ն ունեցավ նաեւ նախագահության նոր կազմ. Հրաչյա Ռոստոմյան, Վահագն Հարությունյան, Արա Պողոսյան, Արթուր Նազարյան, Վարդան Խաչատրյան, Աննա Թադեւոսյան, Կարեն Գիլոյան, Վազգեն Միքայելյան, Սուրեն Զոհրաբյան, Ջեկ Գալաջյան։
Նիստի ընթացքում հաշվետվությամբ հանդես եկավ ՀԲՖ գլխավոր քարտուղար Արթուր Նազարյանը՝ ներկայացնելով ընթացիկ տարում կատարած աշխատանքները: ՀԲՖ փոխնախագահ Վահագն Հարությունյանը խոսեց 2018 թվականի ծրագրերի մասին:
Ֆեդերացիայի նախագահ Հրաչյա Ռոստոմյանը նշեց, որ 2018 թվականը լինելու է նոր մարտահրավերների տարի.
«Վերջին տարիներին զգալիորեն ավելացել են հավաքական թիմերի մասնակցությամբ հանդիպումները միջազգային ասպարեզում, իսկ այժմ ավելացնում ենք նաեւ տեղական առաջնություններ։ Մի շարք տարիքային խմբերում 2018 թվականին կունենանք կանոնավոր առաջնություններ: Խաղերի քանակը մի քանի անգամ ավելանալու է, եւ ամբողջ տարին ֆեդերացիան աշխատելու է բավականին ծանրաբեռնված ռեժիմով: Խաղերին զուգահեռ շարունակվելու են մրցավարների և մարզիչների որակավորումը բարձրացնելու աշխատանքները, ինչը շատ կարեւոր է: Վստահ եմ, որ պատվով դուրս կգանք: Առիթից օգտվելով ցանկանում եմ նաեւ շնորհավորել բասկետբոլի աշխարհի բոլոր անձանց Նոր տարին և Սուրբ ծնունդը»,- ասաց Հրաչյա Ռոստոմյանը։

На итоговом заседании Федерации баскетбола Армении состоялись выборы руководящего состава федерации. Президент ФБА Грачья Ростомян единогласно был переизбран на этом посту. Федерация вновь будет иметь четыре вице-президента: Ара Погосян, Ваагн Арутюнян, Джек Галаджян и Сурен Зограбян. Погосян, Арутюнян и Зограбян переизбраны на своих должностях, а Джек Галаджян впервые стал вице-президентом ФБА. Отмечено, что проживающий в США Джек Галаджян исполняет большую работу в сфере развития детско-юношеского баскетбола Армении. ФБА также получило новый состав президиума: Грачья Ростомян, Ваагн Арутюнян, Ара Погосян, Артур Назарян, Вардан Хачатрян, Анна Тадевосян, Карен Гилоян, Вазген Микаелян, Сурен Зограбян, Джек Галаджян.
В ходе заседания с отчетом выступил генеральный секретарь ФБА Артур Назарян, представивший проделанную работу за текущий год. Вице-президент ФБА Ваагн Арутюнян рассказал о программах на 2018 год.
Президент федерации отметил, что 2018 год станет годом новых вызовов:
"За последние годы существенно увеличились встречи на международной арене с участием сборных команд, а сейчас также увеличиваются местные первенства. В ряде возрастных групп в 2018 году у нас будут регулярные чемпионаты. Количество игр увеличится в несколько раз, и весь год федерация будет работать в довольно загруженном режиме. Параллельно с матчами продолжатся работы по поднятию квалификации арбитров и тренеров, что очень важно. Уверен, что мы выступим с честью. Пользуясь случаем, хочу также поздравить весь баскетбольный мир с Новым голос и Святым рождеством", - сказал Грачья Ростомян.