Հրաչյա Պողոսյան. Տարվա արդյունքները գոհացնում են
2017 թվականին բադմինտոնում Հայաստանի գրանցած արդյունքները գոհացնում են ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն, մարզիչ Հրաչյա Պողոսյանին: Հայ բադմինտոնիստները մասնակցել են մի քանի միջազգային մրցաշարերի եւ կարողացել են մեդալ նվաճել: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հրաչյա Պողոսյանն ամփոփեց ընթացիկ տարին:
«Իսրայելի միջազգային մրցաշարում արծաթե ու բրոնզե մեդալ ունեցանք աղջիկների զուգախաղից եւ խառը զուգախաղից: Այս տարի Ինդոնեզիայում մասնակցել ենք նաեւ պատանիների աշխարհի առաջնությանը: Մինչ այդ մրցավայրում ուսումնամարզական հավաք ենք ունեցել, որտեղ երեխաները շատ բան են սովորել տեղի պրոֆեսիոնալ մարզիչներից:
Միջազգային մրցաշարերի մասնակցելով՝ պատանիներին աստիճանաբար աճեցնում ենք: Նրանց մեջ հեռանկար ունեցող երեխաներ կան:
Մեզ համար շատ ուրախալի են Լիլիթ Պողոսյանի հաջողությունները: Նա այժմ մարզվում եւ խաղում է Դանիայում: Լիլիթը բադմինտոնի Եվրոպայի կոնֆեդերացիայի «Centre of Excellence» ծրագրի անդամ է: Նա նաեւ պայմանագիր ունի դանիական ակումբի հետ եւ բավականին հաջող է հանդես գալիս»,- ասաց Հրաչյա Պողոսյանը:

Грачья Погосян: Результатами года довольны
Исполнительный директор Федерации бадминтона Армении, тренер Грачья Погосян доволен результатами 2017 года. Армянские бадминтонисты участвовали в нескольких международных соревнованиях и смогли завоевать медали. В беседе с пресс-службой НОКА Грачья Погосян подвел итоги года.
"На международном турнире в Израиле мы выиграли серебряную и бронзовую медали в паре девочек и миксе. В этом году участвовали в чемпионате мира среди юношей в Индонезии. До этого провели там учебно-тренировочный сбор, где наши дети многому научились у местных профессиональных тренеров.
Участвуя в международных соревнованиях, постепенно растим молодежь. Среди них есть перспективные спортсмены.
Для нас очень радостны успехи Лилит Погосян. Сейчас она тренируется в Дании. Лилит - член программы Европейской конфедерации "Centre of Excellence". Она также имеет контракт с датским клубом, за который довольно успешно выступает ", - сказал Грачья Погосян.