Երեւանի «Դինամո» ակումբը դեկտեմբերի 13-15-ը կմասնակցի հունահռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի ակումբային առաջնությանը: Հայ ըմբիշներն այսօր մեկնում են մրցավայր Իրան.
«Երեւանում երկու ուսումնամարզական հավաք ենք անցկացրել: Լուրջ պատրաստվել ենք առաջնությանը, մեր ըմբիշները լավ մարզավիճակում են: Հիմնականում թիմը համալրված է երիտասարդ մարզիկներով:
Չորրորդ անգամ ենք մասնակցում աշխարհի ակումբային առաջնությանը, հաջողություններ ունեցել ենք: Հույս ունեմ, որ այս տարի եւս մրցանակային տեղեր կզբաղեցնեն մեր տղաները»,- ասաց թիմի գլխավոր մարզիչ Արսեն Մակվեցյանը:
Թիմի կազմում ընդգրկվել են՝ Ռուդիկ Մկրտչյանը (55 կգ), Մուրադ Հարությունյանը (60 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (63 կգ), Ալեքսան Միքայելյանը (67 կգ), Արմեն Հակոբյանը (72 կգ), Ռուբեն Ղարիբյանը (77 կգ), Արգիշտի Աբգարյանը (82 կգ), Գեղամ Թորգոմյանը (87 կգ), Վաղարշակ Մինասյանը (97 կգ), Էդգար Խաչատրյանը (130 կգ):

Ереванский клуб "Динамо" с 13 по 15 декабря примет участие в клубном чемпионате мира по греко-римской борьбе. Армянские борцы сегодня едут на место проведения соревнований в Иран.
"В Ереване мы провели два учебно-тренировочных сбора. Серьезно подготовились к соревнованию, наши борцы находятся в хорошей спортивной форме. В основном команда укомплектована молодыми спортсменами.
В четвертый раз участвуем в клубном чемпионате мира, в прошлом имели успехи. Надеюсь, что в этом году наши ребята вновь сумеют завоевать призовые места", - сказал главный тренер команды Арсен Маквецян.
В состав команды вошли Рудик Мкртчян (55 кг), Мурад Арутюнян (60 кг), Славик Галстян (63 кг), Алексан Микаелян (67 кг), Армен Акопян (72 кг), Рубен Гарибян (77 кг), Аргишти Абгарян (82 кг), Гегам Торгомян (87 кг), Вагаршак Минасян (97 кг), Эдгар Хачатрян (130 кг).